Skip to main content
rozkladacie sedacky

Krása a funkčnosť rozkladacej sedačky

Potrebujete sedačku len na sedenie a leňošenie počas dňa alebo aj na spanie? Ako vybrať tú správnu, aby naplnila vaše potreby a očakávania? V nasledujúcom článku sa dozviete,  na čo by ste mali myslieť pri výbere rozkladacej sedačky.

Rozkladacie sedačky na spanie

Rozkladacie sedačky sú praktickým riešením na príležitostné prespanie. Ak potrebujete vyriešiť priestor aj na pravidelné spanie, vyberajte sedačky s kvalitným matracom. Váš chrbát a kĺby sa vám iste poďakujú. Pri výbere rozkladacej sedačky určenej na pravidelné spanie posudzujte okrem kvality materiálu aj systém rozkladania. Mal by byť predovšetkým jednoduchý, aby sa vám so sedačkou ľahko manipulovalo. Konštrukcia celého systému má byť pevná a stabilná. Mala by mať tiež dlhú životnosť a odolávať častému namáhaniu. Pre kvalitnú konštrukciu je najvhodnejším materiálom masívne drevo alebo kov.

Praktické riešenie nielen pre spánok

Niektoré modely rozkladacích sedačiek disponujú aj odkladacím priestorom. Ďalšie miesto na odloženie vecí môže byť výhodou najmä v menších bytoch. Nezabudnite prihliadať tiež na kvalitu sedenia a veľkosť sedačky. Pre pohodlné sedenie je dôležitý hlavne sklon operadla. Mal by byť viac než 90°. Okolo sedačky je potrebné ponechať dostatočný priestor na bezproblémový priechod a to aj v rozloženom stave. Priestor je dôležitý tiež zo psychologického hľadiska, aby ste sa v miestnosti necítili stiesnene.

Čalúnenie rozkladacej sedačky

Pri výbere sedačky je okrem kvality a funkčnosti dôležitý aj jej vzhľad. Vyberajte farebné riešenie, ktoré ladí k štýlu zariadenia miestnosti. Čalúnenie by malo okrem toho spĺňať viaceré kvalitatívne vlastnosti. Poťahový materiál by mal byť jednoduchý na údržbu a čistenie. Dôležitá je tiež jeho hrúbka a odolnosť voči roztrhnutiu a oderu.

Ponuku rôznych sedacích súprav nájdete u predajcu TU.