Skip to main content
rozkladacia sedacia suprava

Hľadáte vhodnú rozkladaciu sedačku?

Rozkladacie sedačky sú obľúbeným riešením nielen pre príležitostné prespanie hostí. Sú tiež ideálnou voľbou pre jednoizbové byty. Vďaka rozkladacej sedačke môžete behom krátkej chvíľky premeniť obývaciu izbu na spálňu. Poradíme vám, čo všetko by ste mali zvážiť pri jej výbere.

Kvalita materiálov rozkladacej sedačky

Kvalitný materiál je pri kúpe rozkladacej sedačky najdôležitejším faktorom. Z kvalitného materiálu musí byť hlavne konštrukcia a čalúnenie. Poťahová látka by mala byť odolná voči oteru. Lôžková časť by nemala byť príliš mäkká, aby ste sa pri spaní nezabárali. Matrac by mal poskytovať telu dostatočnú oporu pre zdravý spánok. Dôležitou informáciou, ktorú by ste si mali pred rozhodnutím o kúpe overiť, je tiež nosnosť a rozmery ležadla. Rozmer ležadla vyberajte podľa toho, kto bude na sedačke spávať. Jeden človek potrebuje pre pohodlný spánok dĺžku ležadla, ktorá prevyšuje výšku jeho postavy o 25 cm. Šírka ležadla by mala byť minimálne 80 cm.

Jednoduchá manipulácia pri rozkladaní sedačky

Aby ste boli s rozkladacou sedačkou spokojní, mala by sa dať jednoducho rozkladať. Jej konštrukcia musí byť dostatočne stabilná a odolná, aby vydržala pravidelnú manipuláciu bez poškodenia. Na trhu nájdete mnoho riešení rozkladania. Napríklad vozíkový systém rozkladania využívaný hlavne pri rohových sedačkách. Systém dvojitého matraca alebo jednoduché sklopenie operadla, ktorým vznikne veľkorysá plocha na spanie pri rozkladaní klasickej sedačky.

Rozkladacia sedačka s úložným priestorom

Na trhu nájdete aj modely rozkladacích sedačiek s úložným priestorom. Ak bývate v malom byte alebo garsónke, iste oceníte miesto na odkladanie vecí navyše. Takéto riešenia ponúkajú najčastejšie rohové sedačky v tvare L.

Pohodlné sedenie

V neposlednom rade by rozkladacia sedačka mala poskytnúť aj príjemné sedenie. Pri výbere zvážte sklon a výšku operadla, ktoré by mali vyhovovať výške vašej postavy. Dbajte hlavne na to, aby ste sa pri sedení v sedačke nehrbili.

Ponuku sedačiek a sedacích súprav nájdete u predajcu TU.