Skip to main content
Rozkladacia sedacia súprava

Ako vybrať rozkladaciu sedačku?

Obývaciu izbu bez sedačky si asi nikto z nás nedokáže predstaviť. Trávime na nej chvíle relaxu aj pohody s blízkymi. Usadíme na ňu každú našu návštevu. A niekedy ju používame aj na spanie. Na čo myslieť pri výbere rozkladacej sedačky si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Aký tvar rozkladacej sedačky zvoliť?

Pred tým, než začnete rozkladaciu sedačku vyberať, potrebujete si ujasniť, kam ju umiestnite. Na výber máte z modelov rozkladacích sedačiek v tvare L, U alebo sedaciu súpravu.

Sedačky v tvare U — sú vhodné do veľkých miestností. Nemusíte ju postaviť ku stene. Pekne vynikne aj v priestore. Ponuku sedačiek v tvare U nájdete u prejdacu TU.

Rozkladaciu sedačku v tvare Lv menšej obývacej izbe ju umiestnite do rohu. Vytvoríte tak dojem veľkorysosti voľného priestoru. Ak vám to veľkosť izby dovolí, postavte ju pokojne do priestoru. Takýmto spôsobom oddelíte časť miestnosti na oddychovú zónu, kým časť, ktorá je za sedačkou môže slúžiť na iné účely.

Sedacie súpravysedacie súpravy sa zvyčajne skladajú z trojsedáka, dvojsedáka a kresla. Ich výhodou je variabilita rozmiestnenia a možnosť vytvorenia príjemnej spoločenskej zóny.

Účel sedačky

Pri výbere rozkladacej sedačky je dôležitý jej účel. Ak má slúžiť len na občasné prespanie, nemusíte brať veľký ohľad na kvalitu matraca. Naopak, ak má slúžiť na pravidelné spanie, matrac by mal byť pevný. Predídete tak problémom s chrbticou a kĺbmi. Na trhu nájdete rozkladacie sedačky s pružinovým matracom alebo studenou HR penou.

Ľahká manipulácia

Pri výbere rozkladacej sedačky určenej na pravidelné spanie je veľmi dôležitá ľahká manipulácia pri rozkladaní. Častému rozkladaniu by mal byť prispôsobený aj rozkladací mechanizmus. Najvhodnejšími materiálmi pre konštrukciu rozkladacej sedačky sú kov a masívne drevo. Všimnite si aj spoje jednotlivých častí konštrukcie. Výhodou je, ak nie sú len zlepené.