Skip to main content
poschodová postel

Poschodové postele pre deti sú stále „in“.

Poschodové postele pre deti sa stále tešia veľkej obľube. Toto praktické riešenie, ktoré šetrí priestor, nevychádza z módy. Ak sa rozhodujete o kúpe a premýšľate nad ich plusmi a mínusmi, možno vám pomôže náš článok.

Poschodové postele pre deti — praktické a estetické riešenie

Ak kúpite namiesto dvoch postelí jednu poschodovú, ušetríte miesto v izbe. Túto výhodu ocení každá viacdetná rodina. O to viac, ak býva v panelovom dome. Poschodová posteľ je veľmi praktická  a deti si ju rýchlo obľúbia. Najvhodnejším materiálom je masív. Postele z masívu majú stabilnú konštrukciu. Nemusíte sa báť ani estetickej stránky. Moderné poschodové postele pre deti sú dostupné vo viacerých zaujímavých prevedeniach a farbách. Získate nielen plnohodnotné miesto na spanie pre viacero súrodencov, ale aj vkusný nábytok do detskej izby.

Bezpečný spánok na poschodovej posteli

Navrchu postele by nemalo spať dieťa mladšie než 6 rokov. Dieťa by malo byť dostatočne rozumné, aby pochopilo, že z postele musí schádzať len po rebríku. Vyberajte modely s bočnou zábranou, aby v spánku nespadlo. Mnohé poschodové postele pre deti majú možnosť rozloženia na dve samostatné lôžka. Toto riešenie je vhodné, ak sa bojíte, že ani jedno z vašich detí ešte nie je dosť veľké na spánok na hornej posteli. Neskôr môžete postele spojiť a urobiť z nich jednu. Vybrať si môžete z modelov s rebríkom alebo so schodíkmi. Prechod do postele by mal byť plynulý a bezpečný.

Využitie priestoru pod posteľou

Priestor pod poschodovou posteľou pre deti môžete využiť na ďalšie — vysúvacie lôžko. Môže slúžiť ako posteľ pre tretie dieťa alebo ako prístelka na občasné prespanie kamarátov. Druhým riešením je, ak k posteli dokúpite praktické zásuvky pod posteľ. Môžete ich využiť ako odkladací priestor.

Poschodové postele pre deti nájdete u predajcu TU.