Skip to main content
moderna spalna

Zariaďujeme spálňu v modernom štýle

Spálňa je miestom pre oddych. Mala by byť však viac než miestnosťou na spanie. Poradíme vám, ako zariadiť spálňu v modernom štýle tak, aby ste sa v nej cítili príjemne.

Posteľ do modernej spálne

Posteľ by mala byť predovšetkým pohodlná. Jej výber bude tiež závisieť od veľkosti miestnosti, ktorú zariaďujete. Okolo postele by ste mali ponechať minimálne 50 cm na prechod. Na výber máte postele s dreveným rámom, postele s rámom z drevotriesky, čalúnené či kožené postele alebo populárne postele boxspring. Pri výbere vezmite do úvahy okrem veľkosti a dizajnu aj kvalitu materiálu a konštrukcie.

Prehľad postelí nájdete u predajcu TU.

Aký zvoliť nábytok?

V spálni sa usilujte vytvoriť pokojnú atmosféru. Je to miesto, kam by ste si iste nemali nosiť svoju prácu. Pozeranie televízie by ste mali prenechať obývačke. Aj keď televízor prináša relax, ak ho umiestnite do spálne, v konečnom dôsledku môže výrazne ukrajovať z času určeného na spánok. Vhodným nábytkom je šatníková skriňa, nočné stolíky, stojan na zavesenie odevov, prípadne pohodlné kreslo. Výrazným dekoračným prvkom sa môže stať aj masívna polica alebo niekoľko menších políc nad posteľou. Pri výbere nábytku sa vyhnite preplneniu priestoru. Spálňa by mala zostať priestranná a vzdušná.

Doplnky do modernej spálne

Doplnky do spálne voľte uvážlivo. Ak chcete uchovať odpočinkovú atmosféru miestnosti, vyberajte jemnejšie farby. Ak ste človek, ktorého naopak potešia kontrasty, skúste zaexperimentovať s výraznými farbami. Na stenu umiestnite obraz alebo kompozíciu dvoch a viacerých obrazov. Na nočné stolíky vyberte lampy s tienidlami. Vhodnou alternatívou osvetlenia je tlmené led osvetlenie umiestnené pod policou alebo nastaviteľné bodové osvetlenie.

Rôzne doplnky do spálne nájdete u predajcu TU.

Textil v modernej spálni

Útulnosť miestnosti dotvárajú textilné doplnky. Na podlahu umiestnite koberec. Do spálne je vhodný koberec z mäkších materiálov. Mal by byť príjemný na dotyk bosých nôh. Vhodnou voľbou je koberec shaggy. Môžete vybrať aj koberec s výrazným dizajnom vo vhodných farbách.