Skip to main content
vodna postel

Vyskúšali ste už vodnú posteľ?

Vodná posteľ nie je žiadnou novinkou. Jej vynález bol patentovaný už v 19. tom storočí. A používa sa až dodnes. Vodná posteľ poskytuje maximálny komfort. Navyše pomáha pri niektorých zdravotných problémoch.

Prínos pre zdravie

Ak hľadáte pohodlné a komfortné spanie,  vodná posteľ vás poteší tým, ako sa prispôsobí vášmu telu. Nemusíte sa obávať bolestí chrbtice alebo kĺbov. Vodná posteľ totiž prináša úľavu pri rôznych problémoch pohybového aparátu. Svaly sa na vode dokonale uvoľnia a hmotnosť tela sa rozloží lepšie než na tradičnom matraci. Vodná posteľ minimalizuje tlakové body, ktorými sa telo dotýka matraca. Teplá voda v matraci pomáha tiež pri reumatizme. Ocenia ju aj alergici. V matraci vodnej postele sa neusádza prach a nenájdete v nej žiadne roztoče.

Ako to celé funguje

Matrace vodnej postele sa vyrábajú z materiálu, ktorý nepraskne. Je tiež vybavený bezpečnostnou fóliou pre prípad, že by sa tak predsa len stalo. Matrace do vodnej postele sa vyrábajú v rôznej tvrdosti. Tvrdosť matraca vyberajte závislosti od váhy vášho tela. Pre každú váhu je vhodná iná tvrdosť. Matrac vodnej postele má zvyčajne aj snímateľný poťah, ktorý môžete pohodlne oprať v práčke.

Matrac vodnej postele naplníte vodou len raz. Nemusíte ju dolievať ani vymieňať. Raz ročne je potrebné pridať do vody špeciálny prostriedok. Pre nastavenie požadovanej teploty vody obsahuje matrac termostat. Termostat funguje na elektrinu. V blízkosti postele by preto nemala chýbať elektrická zásuvka.

Bojíte sa morskej choroby?

Jedným z mýtov spojených s vodnými posteľami je, že spôsobujú morskú nemoc. Tento mýtus sa však nezakladá na pravde. Voda v matraci nespôsobuje hojdanie, ale jeho lepšie prispôsobenie ľudskému telu. Človek má na vodnej posteli pokojnejší spánok. Ten je dosiahnutý tým, že na vodnej posteli máte menšiu potrebu meniť polohu.