Skip to main content
drevene postele

Posteľ — viac ako miesto na spanie

Pokojný a výdatný spánok prispieva k celkovej životnej pohode. Jeho kvalita znižuje stres, zlepšuje náladu a prináša dostatok energie na každý deň. Ku kvalitnému spánku neodmysliteľne patrí kvalitná posteľ. Na čo všetko by ste mali myslieť pri jej výbere?

Materiál postele

Pri výbere postele máte na výber z viacerých materiálov. Môžete si vybrať posteľ z kovovým alebo dreveným rámom či čalúnenú posteľ. Kovové postele pôsobia minimalisticky. Ich dizajn však v sebe zároveň skrýva nenútenú eleganciu. Výhodou kovovej postele je jej dlhá životnosť. Častou voľbou pri zariaďovaní spálne je drevo. Je to kvalitný materiál s dlhou životnosťou. Jeho výhodou je tiež variabilita. Drevo bez problémov zapasuje do každého štýlu zariadenia interiéru. Čalúnené postele sa vyrábajú najčastejšie s konštrukciou z laminovanej drevotriesky. Pri výbere sa presvedčte o možnosti čistenia poťahovej látky.

Drevené postele s úložným priestorom

Pri zariaďovaní domu alebo bytu sa často stretávame s potrebou zvýšiť možnosti úložného priestoru. Platí to aj pri výbere manželskej postele. Vopred preto zvážte, či chcete kúpiť posteľ na nožičkách alebo s úložným priestorom. Výhodou drevenej postele s úložným priestorom je praktická odkladacia plocha pod lôžkom, vďaka ktorej efektívne využijete priestor v miestnosti. Najčastejšie ju tvoria zásuvky. Iným variantom je možnosť vyklápania lôžka. Do odkladacieho priestoru môžete uložiť veci, ktoré sa často nepoužívajú. Napríklad posteľnú bielizeň, sezónne športové potreby, dokonca aj cestovné tašky.

Ponuku drevených postelí nájdete u predajcu TU.

Pohodlný spánok

Drevené postele s úložným priestorom poskytujú pohodlie pre váš spánok. Nájdu svoje miesto v každej spálni. Vyrábajú sa v prírodných tónoch dreva ale tiež v bielej farbe. Niektoré modely sú dodávané aj s matracom. K iným si budete musieť matrac vybrať zvlášť. Vyberajte kvalitný matrac vyrobený z priedušných materiálov. Výhodou je snímateľný poťah matraca.