Skip to main content
Nočný stolík

Najlepším doplnkom spálne je moderný nočný stolík

V spálni je častým problémom malý priestor. Napriek tomu stojí za to ponechať priestor pre jedno alebo dva nočné stolíky. Nočný stolík je dokonalým doplnkom postele, ale okrem vzhľadu môže byť aj veľmi užitočný.

Moderné nočné stolíky a dizajn spálne

Nočný stolík je malý kus skrinkového nábytku, ktorý sa umiestňuje vedľa postele. Jeho funkciou je skladovať malé veci alebo lampičku. Pri kúpe nočného stolíka sa uistite sa, že bude v rovnakom štýle ako je posteľ. Je potrebné si vybrať stolík, ktorý je tvarovo alebo farebne rovnaký ako posteľ. Veď podobným spôsobom si kupujeme aj ostatné časti nábytku. Moderný nočný stolík so štýlovou lampou dodá spálni útulnosť.

Funkcie nočného stolíka

Ako sme už spomínali vyššie, hlavnou funkciou stolíka je skladovať veci a to také, ktoré by sa nám mohli hodiť, kým ležíme v posteli. Mnoho ľudí si v nočných stolíkoch skladuje lieky, telefón alebo knihu. Takýmto spôsobom si tieto veci nemusíme dávať na zem alebo na iný nábytok a máme ich v dosahu ruky, keď ich potrebujeme. Sú tak bezpečne uložené v našej blízkosti aj počas spánku.

Výber nočného stolíka

Extra funkcie: dnes je na trhu množstvo moderných nočných stolíkov, ktoré majú napríklad zabudovanú nabíjačku na telefón alebo budík. Je dobré si premyslieť, či potrebujeme tieto funkcie alebo hľadáme iba obyčajný nočný stolík. Keď nemáme kde skladovať ponožky alebo spodnú bielizeň, zásuvka na stolíku nám môže byť veľkým pomocníkom.

Rozmery: pred kúpou si musíme dobre premyslieť, aké veci budeme na nočný stolík umiestňovať a či nám v izbe ostane dostatok miesta na iné kusy nábytku. Dbajte aj na otvárací uhoľ dvierok a zásuviek.

Odolnosť: odolný nočný stolík si kupujeme v prípade, že máme v domácnosti deti alebo domáce zvieratá, ktoré by mohli stolík poškodiť hraním, okusovaním, poškriabaním a podobne. V takomto prípade, ak sa to k posteli hodí, vyberáme stolík napríklad z dreva alebo kovu.