Skip to main content
nabytok z dreva

Nábytok z dreva

Ak ste zástancom klasického štýlu a obľubujete nábytok z dreva, tento článok bude patriť najmä vám. Každé spracovanie dreva je totiž jedinečné a špecifické. Ak chcete, aby váš nábytok používali aj iné generácie, odporúčame vám vyberať nábytok najmä z masívu. Prirodzenosť dreva patrí medzi to najkrajšie, čo môžete do svojho interiéru umiestniť.

Nábytok z masívu

Ide o 100% záruku prírodného dreva. To znamená, že je vyrobený len z dreva, neobsahuje žiadne ďalšie materiály. Najužívanejšie sú dreviny ako palisander, smrek, dub či buk. Kvôli dizajnu sa do masívu zvykne zakomponovať ešte sklo s kovom, no viac tam nehľadajte. Najväčšou výhodou je, že takýto nábytok je veľmi trváci a nadčasový. Nebude sa páčiť len vám, ale aj generáciám po vás. Najčastejšie je používaný na nábytok ako sú skrine, jedálne stoly, postele či rôzne skrinky.

Masív z palisandru

Drevo palisandru je veľmi tvrdé a odolné. Stromy rastú najmä v Južnej Amerike či východnej Ázii. Čo to pre vás znamená? Keďže rastie v teplých oblastiach, odolnosť dreva je ešte vyššia. Svojou hustou štruktúrou zapríčiňuje vysokú hmotnosť dreva. Má to aj svoju výhodu, a to takú, že je takmer nemožné, aby drevo prasklo. Ide o jednu z najluxusnejších drevín, preto je aj cena dreva je vysoká.

 Dubové drevo

U nás patrí dub medzi jednu z najdostupnejších drevín na trhu. Nábytok sa vyznačuje vysokou odolnosťou a trvácnosťou. Drevo má rôznu štruktúru, patrí medzi obľúbené drevo remeselníkov. Ak si vyberiete dubový masív, neurobíte krok vedľa. V interiéri vyzerá veľmi luxusne, ale popritom prirodzene.  

Exit mobile version