Skip to main content
moderne spálne

Čo by nemalo chýbať v modernej spálni

Spálňa nie je miesto, kam sa chodíme len vyspať. Je to izba, v ktorej strávime dôležitú čas dňa určenú na odpočinok. Jej zariaďovaniu je preto potrebné venovať dostatočnú pozornosť. Pozrime sa na to, čo by nemalo chýbať v spálni zariadenej v modernom štýle.

Nábytok v modernej spálni

Moderné spálne sa vyznačujú jednoduchou eleganciou a čistými líniami. Pri výbere nábytku dbajte na kvalitu a funkčnosť. Týka sa to predovšetkým postele. Zaobstarajte si posteľ s kvalitnou konštrukciou a matracom. V súčasnosti sa veľkej obľube tešia moderné postele boxsping ale aj postele s dreveným rámom. Dostatočnú kvalitu nájdete aj medzi posteľami s rámom z drevotriesky. Dôležitými kusmi nábytku v modernej spálni sú okrem postele šatníková skriňa a nočné stolíky. Tie iste nevynechajte. Sú praktickým pomocníkom pre pokojnú prípravu na spánok. Inak by ste si vaše osobné drobnosti museli odkladať na zem.

Prehľad postelí nájdete u predajcu TU.

Doplnky pre vašu spálňu

Doplnky dotvárajú celkovú atmosféru miestnosti. No majú aj inú než dekoračnú funkciu. Iste si rýchlo obľúbite napríklad praktický vešiak na odevy. Vďaka nemu udržíte v spálni poriadok a vaše oblečenie sa cez noc nepokrčí. V modernej spálni by nemali chýbať ani police. Sú vkusným a praktickým kusom nábytku. Môžete si na ne uložiť vaše obľúbené knihy alebo dekorácie. Vhodnou ozdobou steny sú obrazy alebo umelecké fotografie.

Rôzne doplnky do spálne nájdete u predajcu TU.

Osvetlenie v modernej spálni

V modernej spálni má osvetlenie zvláštne miesto. Centrálne osvetlenie spálne by malo byť teplej bielej farby. Takéto svetlo upokojuje. Centrálne osvetlenie môžete riešiť jedným svietidlom alebo viacerými stropnými svietidlami. V modernej spálni oceníte aj lampy na čítanie alebo tlmené svetlá na nočných stolíkoch. Atmosféru krásne dotvoria aj moderné led pásiky. Môžete ich umiestniť zospodu políc na stene alebo na čelo postele. Niektoré moderné postele majú led osvetlenie dokonca v čele postele zabudované.