Skip to main content
moderná postel

Alternatívy postele, ktoré šetria priestor

Jedným z najväčších problémov jednoizbových apartmánov a iných malý priestorov, ktoré majú dve funkcie je, že sa v nich ťažko získava priestor navyše? Koniec koncov, existujú kúsky nábytku, ktoré z nich nemožno vynechať, ale ich umiestnenie je často náročné, pretože sú veľké. Medzi takéto kusy patrí aj posteľ, ktorú – aspoň ak chceme normálne a pohodlne spať – v žiadnom prípade nemôžeme vynechať. Ak však potrebujeme ušetriť priestor, môžeme si vybrať trocha iné druhy postelí.

Poschodová posteľ

Okrem atraktívneho vzhľadu ponúka aj niekoľko výhod – pre deti aj dospelých. Prvým je úspora miesta: ak máte menšiu detskú izbu a viac detí, poschodová posteľ je pre vás tým správnym riešením. Tým vytvoríte ideálne podmienky aj na hranie – tento kus nábytku sa dá ľahko zmeniť na bunker alebo pevnosť. Okrem toho budú mať deti minimálne opticky viac priestoru a samoty. Poschodové postele sú veľmi zaujímavé a trochou šikovnosti sa neskôr dajú rozdeliť na dve samostatné postele.

Rozkladacia pohovka

Rozkladacia pohovka je niečo viac ako obyčajná pohovka a niečo menej ako tradičná posteľ. Tento typ je z hľadiska využitia priestoru dokonalý. Pohovka zvyčajne nie je najlepšou variáciou na spanie, pretože hoci je pohodlná, nie je určená na trvalý, dlhodobý spánok, naopak, tento typ je vhodný skôr na odpočinok, avšak dnes sú dostupné rozkladacie postele, ktoré sú určené na spánok vďaka svojej vhodnej matraci a usporiadaniu.

Rozkladacie kreslo

Šikovné rozkladacie kreslá sú praktickým doplnkom a mali by sa nachádzať v každej domácnosti. Sú vhodné pre deti aj pre dospelých a rovnako na každodenný spánok ako pre občasný. Zaberajú veľmi málo miesta a mnohé z nich si zakúpite už aj s úložným priestorom. Manipulácia s nimi je väčšinou veľmi jednoduchá, čo znamená, že sa pred spánkom veľmi nezdržíte a jednoducho a rýchlo ju pripravíte. Rozkladacie kreslo je skvelou voľbou aj keď máte doma veľa miesta a potrebujete jednoduchú posteľ pre vašich hostí. A zároveň prichádza v rôznych štýloch, farbách a veľkostiach, takže si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník.