Skip to main content
moderne spalne

Aby sa vám dobre zaspávalo aj vstávalo

V spálni trávime denne niekoľko hodín. Jej zariadeniu by ste preto mali venovať dostatok pozornosti. Je dôležité, aby bola miestom, kde sa budete cítiť príjemne. O to kvalitnejší bude potom váš odpočinok.

Zariadenie spálne

Zariadenie spálne by nemalo pôsobiť stiesňujúcim dojmom. Pri výbere jednotlivých kusov nábytku preto pamätajte na to, aby ste v izbe ponechali dostatok voľného priestoru. Jednotlivé kusy by mali tiež navzájom pasovať. Zvoľte jednotný štýl. Zariadenie spálne by mala tvoriť predovšetkým posteľ s kvalitným matracom. Nezabudnite na nočné stolíky. Iste oceníte nie len ich praktickú ale aj estetickú funkciu. Vhodným kusom nábytku je šatníková skriňa. Môžete vybrať šatníkovú skriňu na mieru. Poskytne vám dostatok úložného priestoru. V spálni veľmi pekne vynikne tiež komoda so zásuvkami či vešiak na oblečenie.

Doplnky do spálne

Ak obľubujete dekoračné predmety alebo knihy, vyberte si vhodné regály alebo police na stenu. Nemusíte pri tom zostať pri klasickom tvare police. Moderný dizajn ponúka pestrosť tvarov a farieb. Siahnite aj po textilných doplnkoch. Pri výbere pamätajte na to, aby navzájom spolu farebne ladili. Zariadenie spálne oživia textilné prehozy na posteľ, záclony a závesy. Posteľ zútulnia dekoračné vankúše. Na podlahe by nemal chýbať koberec. Do spálne vyberajte koberec s vysokým vlasom. Okrem spríjemnenia atmosféry v miestnosti oceníte jeho mäkkosť.

A čo dekorácie?

Zariadenie spálne oživia vhodné dekorácie. Na steny vyberte obraz alebo zväčšenú fotografiu. Môžete tiež zvoliť niekoľko menších fotografií. Na stene ich usporiadate do jednotného celku. Na police neumiestňujte priveľa predmetov. Police v spálni tvoria dekoračnú nie úložnú funkciu. Vyberajte predmety, ktoré sa vám páčia. Alebo predmety, ktoré vám pripomínajú pekné zážitky. Usilujte sa vytvoriť príjemnú relaxačnú atmosféru, aby sa vám vždy dobre zaspávalo aj vstávalo.

Široký výber kvalitných manželských postelí nájdete u predajcu TU.