Skip to main content
rozkladacia sedačka

Sedačky na spanie

V tomto článku sa pozrieme na to, prečo je rozkladacia pohovka praktická pre každodenný spánok. Najprv musíme rozlišovať, čo sa pod pojmom každodenné spanie myslí. Vo väčšine prípadov to znamená normálny spánok a nie občasný ako v prípade obyčajných sedačiek. Toto je dôležité si objasniť, pretože v oboch prípadoch musí sedačka spĺňať rôzne očakávania.

Rozkladacia sedačka na každodenné spanie

Tie sedačky nazývame vhodné na spanie, ktoré majú na svojej ploche jednu časť na spanie pre jednu osobu. To platí najmä pre pohovky so sklápacím operadlom, z ktorého sa sklápaním vytvára manželská posteľ. Je to dôležité, pretože keď každý deň spíme na nepohodlnom povrchu, začínajú sa problémy so svalmi a kosťami. Nepríjemný je taký povrch, ktorý sa skladá z niekoľkých kusov a ráno sa na takejto sedačke zobúdzame unavene, ubolene a zlomene.

Ak sa tomu chcete vyhnúť, určite by ste si mali zvoliť vhodnú pohovku. Taký model, ktorý sa dá ľahko a rýchlo rozložiť, stačí sedadlovú plochu vytiahnuť dopredu, vybrať posteľnú bielizeň z ukladacieho priestoru a nakoniec iba sklopiť operadlo a naša manželská posteľ je pripravená.

Čo s matracom?

Väčšinou si matrac, ktorý je súčasťou takejto sedačky vieme vybrať a sú k dispozícii v rôznych prevedeniach, s rôznou výplňou a pružinami. Vankúše na operadlách a lakťových opierkach sú vždy doplnkom k sedačke a pri otvorení je vhodné nájsť im  miesto v miestnosti, kde nikoho nebudú rušiť, keď sa nebudú používať. Sú potrebné, pretože väčšina z týchto pohoviek nemá podrúčky a operadlo je bez vankúšov mimoriadne tvrdé, pretože je to spodná časť druhej polovice postele s matracom, na ktorom spíme.

Rohová sedačka na spanie

Ak je štýl vašej obývacej izby vhodnejší pre rohovú súpravu, nemusíte sa vzdávať, pretože je na výber veľa krásnych a pohodlných kúskov, ktoré tiež ponúkajú možnosť spánku.

Materiál

Nakoniec sa musíme zaoberať aj otázkou materiálu, pretože záleží na tom, na čom spíme. Neodporúča sa zakrývať pohovku textilnou kožou pre každodenný spánok, pretože plachta z nej bude skĺzať a navyše je ten materiál pocitovo chladný. Z tohto dôvodu uprednostňujeme textilný poťah, ktorý je z hľadiska záplat jemnejší, a pocitovo teplejší.