Skip to main content
potahy na sedačku

Poťahy na sedačku

Používate poťahy na sedacie súpravy? Prekrývate ich napríklad dekou? Ak nie, povieme vám prečo je vhodné zadovážiť si poťahy, ako ušetria prácu a ako sa vám odvďačí sedacia súprava. Ak sa tomu stále bránite, pokúsime sa vás presvedčiť.

Kedy kúpiť poťahy?

Poťahy sa veľmi hodia najmä do domácností, kde sa nachádza domáci maznáčik alebo malé dieťa. V takejto „rodinke“ je veľmi ťažké udržať sedačku čistú. Vy, alebo ľudia na to určení, sa dlhé hodiny trápite sklonení nad sedačkou a poctivo ju čistíte. O pár minút ste opäť tam, kde ste boli predtým. Škvrna od čokolády, vlasy či chlpy dokážu život veľmi znepríjemniť. Práve pre vás máme riešenie vo forme poťahov.  

Estetická funkcia

Ak ste ten typ, ktorý neustále mení vzhľad vašej domácnosti, poťahy budú pre vás ako stvorené. Stále tá istá sedačka, no vďaka poťahu bude vyzerať ako nová a neustále iná. Podľa nálady ich budete vymieňať a spokojný budete nie len vy, ale aj ostatní členovia domácnosti. Ak však na druhej strane máte pohovku bielej farby tak viete, že je priamou plochou na škvrny. Poťahy vám môžu život spríjemniť. Jednoducho poťah vymeníte a špinavý vyperiete.

Aký materiál bude ten pravý pre vás?

Na trhu je najobľúbenejší textilný poťah. Textília sa javí ako pohodlnejšia na rozdiel od ostatných materiálov. Ľahšie sa na nej zachytávajú chlpy a vlasy. Ďalším typom je nestarnúca koža, ktorá je na prvý pohľad odolnejšia a drží farbu. V obchodoch sa často stretneme s tzv. eko kožou, ktorá je vysoko odolná a ľahká na údržbu. Výhodou je aj nižšia cena.