Skip to main content
Moderne sedacie supravy

Moderné sedacie súpravy

Vojdete do obývačky a čo vidíte ako prvé? Sedačku. Ide o dominantný prvok, bez ktoré si obývaciu izbu nevieme ani predstaviť. Výber býva zväčša komplikovaný. Nie ste rozhodnutí, akú sedačku si vybrať? Pevnú, rozkladaciu, akého tvaru či akej veľkosti? Okrem dizajnu musíte vidieť hlbšie, a to konkrétne na tvar, materiál a veľkosť. Aké moderné sedačky sú pre vás tie pravé? Poskytneme vám pár návrhov, vďaka ktorým si možno vyberiete tú pravú.

Pevné moderné sedačky

Tieto sedačky sú vhodné, ak nie ste milovníkov návštev alebo, na druhej strane, máte hosťovskú izbu. Vhodným riešením pre vás bude práve pevná sedacia súprava. Vďaka tomu, že sa nedá rozložiť, si môžete vybrať z viacerých tvarov a dizajnov, ktoré iným sedačkám chýbajú. Ďalšou výhodou je, že cena je nižšia kvôli chýbajúcemu systému rozkladania. Avšak, cena záleží najmä od dizajnu, doplnkov a materiálu modernej sedačky. 

Rozkladacie moderné sedačky

Rozkladacie sedačky sú skvelé do menších aj väčších bytov. Poskytujú miesto nielen na sedenie, ale aj spanie pre vás a vaše návštevy. Výhodou je, že sedačka zväčša obsahuje aj úložný priestor, kde môžete uložiť periny, vankúše či deky. Nevýhodou môže byť vyššia cena, najmä kvôli úložnému priestoru a rozkladaciemu systému. Taktiež je obmedzený aj tvar a dizajn sedačky.

Sedačky na časté prespanie

Rozkladacia sedačka nie je tá pravá na každodenný spánok. Avšak, ak inú možnosť nemáte, bývate napríklad v garsónke, existujú už aj moderné sedačky, ktoré sú určené pre váš zdravý spánok. Pohovka je vybavená matracom, zväčša pružinovým, ktorý je zakomponovaný vo vnútri sedačky.  Je možné si zakúpiť matrac, ktorý vám vyhovuje. Myslite na svoje kĺby a chrbticu.