Skip to main content
komoda

Máte problém pri výbere komody? Poradíme Vám!

Ak ste práve v štádiu zariaďovania Vášho príbytku a akosi Vám stále chýba nejaký ukladací priestor, no na veľkú skriňu už nezvýšilo dostatok priestoru, alebo sa Vám prosto do miestnosti nehodí, nezúfajte. Skriňa nie je jediným riešením, dokonca existuje jedno, oveľa praktickejšie – komoda. Tento elegantný kus nábytku spĺňa svoju estetickú funkciu rovnako ako tú funkčnú. Avšak, na čo sa zamerať pri výbere a ktorý materiál uprednostniť?

Predtým, ako sa dostaneme k samotnému článku by sme Vás radi upozornili na bohatý výber komôd z rôzneho materiálu, za tie najlepšie ceny, ktorý zobrazíte po kliknutí TU.

Komoda ako súčasť obývačky

Ak premýšľate a stále váhate, či je komoda tou správnou voľbou do vašej obývacej miestnosti, uisťujeme Vás, že áno, je. Nielenže Vám dokonale poslúži na odloženie mnohých vecí, ako napríklad časopisov, CD či DVD filmov,  ktoré by v priestoroch izby len zavadzali, no s pár drobnosťami, ako je váza s kvetmi, či misa s ovocím, jej dodajú moderný a elegantný nádych. Dbajte však na to, aby jej farebný odtieň ladil s okolitou obývacou stenou.

Ak aj vy patríte k jedným z tých, ktorí zrovna nedisponujú priestrannou obývačkou, doporučujeme vám sa orientovať na svetlé farby nábytku s lesklým povrchom, vďaka ktorým sa celá miestnosť opticky zväčší.

Naopak, ak vám skôr vyhovuje minimalizmus, alebo je vašim cieľom izbu zútulniť, nábytok v tmavých farebných odtieňoch bude pre vás tou správnou voľbou.

Komoda v obývačke

Komoda v spálni? Prečo nie!

Pri výbere komody do priestorov spálne buďte veľmi dôsledný! Aj tu platí hneď niekoľko pravidiel, ako napríklad to, aby jej farebné prevedenie ladilo s okolitým vybaveným miestnosti, no taktiež sa nesmie odlišovať v samotnom štýle. Ak ste stavili na rustikálny štýl, uprednostnite komodu z drevotrieskového materiálu, naopak ak vlastníte kovovú posteľ, komoda s vysokým leskom a výrazným detailmi bude pre vás to práve.

Pri výbere taktiež dbajte na dostatočne veľký úložný priestor, ktorý v spálni takmer určite využijete, či už na spodnú bielizeň, uteráky, závesy a záclony alebo čokoľvek iné.

Komoda v spálni

Nezabudnite na najmenších

Čo sa týka komody v priestoroch detskej izby, mali by ste dbať hneď na niekoľko vecí. Prvou, najdôležitejšou z nich je, samozrejme bezpečnosť. Konkrétne máme na mysli to, aby jej otváranie nebolo nijak komplikované ale pritom bezpečné, aby to zvládlo aj samotné dieťa. Rovnako dbajte na zdravotne nezávadný materiál, ktorý spĺňa všetky podstatné predpoklady a kritéria.

Druhým bodom je samotná konštrukcia komody. Orientujte sa skôr na tie s veľkým a hlbokým úložným priestorom, aby sa do nej okrem bežných vecí ako oblečenie, zmestili aj iné predmety z izby, či už hračky, knižky alebo rôzne iné.

Vo všeobecnosti však platí, že ideálnou voľbou pri výbere komôd do detských izieb sú tie s viacerými zásuvkami a dvierkami, ktoré sú omnoho praktickejšie a dostupnejšie.

Dúfame, že naše rady a tipy boli pre vás užitočné a rovnako tak ich využijete pri zariaďovaní aj vášho príbytku. V prípade záujmu si môžete pozrieť pestrú ponuku komôd za tie najlepšie ceny, ktorú zobrazíte kliknutím TU.