Skip to main content
vintage obyvacka

Obývačka vo vintage štýle

Vintage štýl sa v posledných rokoch dostáva stále viac do popredia. Možno je to jeho vkusnou výzdobou, možno tým, že nám pripomína detstvo u starých mám. Vo vintage štýle krásne vynikne aj zariadenie obývacej izby.

Vintage nábytok do obývačky

V obývačke vo vintage štýle sa budete cítiť útulne. Nemusíte hľadať starý nábytok. Na trhu nájdete širokú ponuku vhodných kúskov. Z materiálov prevažuje prírodný masív, sklo, keramika a kovové úchytky s patinou. Z farieb dominujú jemné pastelové odtiene obzvlášť mätovej, azúrovej, olivovozelenej a staroružovej farby. Zo zariadenia by vo vintage obývačke nemala chýbať komoda. Vhodným kusom nábytku je aj knižnica s otvorenými policami. Celkový dojem doplníte truhlicou na odkladanie vecí. V oddychovej časti miestnosti by nemal chýbať konferenčný stolík. Sedaciu súpravu vyberajte robustnú a pohodlnú.

Textil vo vintage obývačke

Pri textilných doplnkoch zvoľte cestu striedmosti, aby miestnosť nepôsobila preumelkovane a gýčovito. Neoddeliteľnou súčasťou vintage obývacej izby je vzorovaný koberec. Výraznými prvkami sú vankúše a dekoračné dečky. Ak máte radi čipku alebo strapce, neváhajte ich použiť. Na doplnkoch by nemali chýbať kvetinové vzory. Na okno zaveste záclony a závesy z prírodných materiálov.

Dôležité detaily

Vintage obývačku dotvárajú doplnky. Na stenu umiestnite kompozíciu menších obrázkov alebo jeden väčší obraz vo výraznom ráme. Pekne vynikne aj zrkadlo s hrubším rámom. Miestnosť presvetlite vhodným rozmiestnením nábytku a osvetlenia. Veľmi vkusne pôsobia lampy s textilnými tienidlami. Luster zvoľte sklenený.

Na servírovací stolík položte vázu s kvetmi. Najlepšie lúčne alebo sušené kvety. Iste nevyberajte kvety umelé. Police ozdobte fotografiami v ráme, soškami, svietnikmi a inými dekoráciami. Vedľa sedačky položte prútený stojan na noviny.

Rôzny nábytok do obývačky nájdete u predajcu TU.