Skip to main content
moderna sedacka

Vhodný gauč do obývačky

Sedačka je dominantným kusom nábytku v obývačke. Vybrať tú správnu nemusí byť vždy ľahké. Aby sme vám uľahčili celý proces nákupu, pripravili sme pre vás niekoľko bodov, nad ktorými by ste sa mali pri je výbere zamyslieť.

Funkčnosť sedačky        

Od sedačky očakávame predovšetkým kvalitu sedenia. Sedacia časť by mala preto poskytovať pohodlie. Operadlo by malo poskytnúť oporu pre chrbát. Hlavnou zásadou je, že by ste sa nemali do gauča celkom ponoriť. Také sedenie nie je zdravé pre vašu chrbticu. Na časté sedenie a ležanie je najvhodnejší nízky gauč. Pohodlie na ňom vám zabezpečia odnímateľné alebo samostatné vankúše.

Priestor pre malý alebo veľký gauč

Pri zariaďovaní obývačky je dôležité myslieť na to, že kvalitný relax nedosiahnete v stiesnenom priestore. Veľkosť sedačky bude preto závisieť od veľkosti vašej obývačky. Do malej obývačky zvoľte jednoduchšie tvary. Vyberajte modely s menšími opierkami na ruky. Vhodné sú aj pohovky s nožičkami. Namiesto ďalšieho kresla dokúpte taburety alebo sedacie vaky. Vhodná je aj rohová sedačka. Do väčšej miestnosti si môžete vybrať samostatný gauč v tvare U alebo sedaciu súpravu.

Materiál vášho gauča

Materiál sedačky by mal byť predovšetkým trvácny a odolný. Nemal by sa dať ľahko odrieť alebo roztrhnúť. Pre rodiny s deťmi je výhodou aj povrchová úprava látky, ktorá zaručí ľahké čistenie.

Najodolnejším materiálom je koža. Aby si koža zachovala odolnosť a pružnosť, je potrebné sa o ňu pravidelne starať. Lacnejšou voľbou je ekokoža. Jej výhodou je nižšia cena a vhodnosť pre alergikov. Je však menej odolná.

Látkové sedačky sú cenovo najdostupnejšie. Moderné materiály sa ľahko udržiavajú a čistia. V ponuke nájdete aj vodou umývateľné alebo vodoodpudivé látky.

Farba pre modernú sedačku

Farba sedačky dotvorí celkový vzhľad interiéru. Jej výberu by ste mali venovať zvýšenú pozornosť. Zvoľte takú poťahovú látku, aby gauč v obývačke esteticky vynikol. Trendom sú prírodné, neutrálne farby: piesková, odtiene hnedej a olivovozelenej a jantárová. Okrem nich sú stále v móde tyrkysová, mätová a fialová.

Ponuku gaučov do obývačky nájdete u predajcu TU.