Skip to main content
konferenčný stolík

Tipy pre výber konferenčného stolíka

Konferenčný stolík má veľa funkcií. Ukladáme na neho knihy a časopisy, jedlo a pitie a používame ich na spoločenské hry. V dizajne obývacej izby je konferenčný stolík posledným kúskom skladačky a vyberie sa po umiestnení pohovky a kresiel. Tomuto problému je potrebné venovať osobitnú pozornosť, pretože nie je ľahké nájsť dokonalý kus, ktorý vyplní medzeru a zapadne do štýlu existujúcich častí.

Forma

Najprv premýšľajte o forme. Vyberte si takú, ktorá odráža váš vlastný štýl, ale zapadá do vášho existujúceho priestoru a ladí s pohovkou a ďalšími doplnkami v obývacej izby. Oválne alebo obdĺžnikové konferenčné stolíky sú zvyčajne najvhodnejšie pre širšie a dlhé pohovky. Pre veľmi moderné pohovky a obrovské gauče sú vhodnejšie okrúhle a štvorcové formy. Keď máte v miestnosti veľa tvrdých a ostrých línií, je tiež vhodné uvažovať o okrúhlom konferenčnom stolíku, keďže zjemní celkový efekt a miestnosti pridá útulnú atmosféru.

Veľkosť

Ďalším rozhodujúcim faktorom je veľkosť, pretože správna výška je rozhodujúca pre pohodlné používanie konferenčného stolíka. Najlepšie je zvoliť ten, ktorý je o niekoľko centimetrov nižší ako pohovka, aby ste naň pohodlne dosiahli pri sedení. Zvyčajne sú konferenčné stolíky vysoké asi 40 – 45 cm, ale ak máte vyššie kreslo alebo pohovku, mali by ste hľadať kus, ktorý je vyšší ako priemer. Pokiaľ ide o umiestnenie konferenčného stolíka, je najlepšie nechať ho asi 45 centimetrov od pohovky. Naše nohy sa tak pohodlne zmestia a stôl je zároveň dosť blízko, aby sme naň dočiahli.

Dizajn

Je tiež dôležité starostlivo vybrať materiál a farbu konferenčného stolíka, aby zodpovedali štýlu miestnosti a nábytku. Napríklad k jednofarebnému gauču sa perfektne hodí sklenený stôl s chrómovými nohami, ale pre väčšiu pohovku v klasickom štýle je vhodnejší drevený konferenčný stolík.