Skip to main content
sklenený stolík

Moderné sklenené stolíky

Jedným z moderných materiálov používaných pri výrobe nábytku je sklo. Sklo si svojím nezameniteľným vzhľadom a možnosťami variability využitia získalo obľubu u dizajnérov aj jeho používateľov. Dnes sa spolu zameriame na sklenené stolíky.

Sklenený stolík do obývačky

Sklo v sebe spája jednoduchosť a eleganciu. Je preto obľúbeným prvkom v modernom dizajne. Sklenený konferenčný stolík pôsobí vzdušne. Opticky presvetlí a zväčší priestor. Jednoduché a čisté línie moderného štýlu bývania vkusne dotvorí istou nadľahčenosťou. Sklenené stolíky sa vyrábajú v kombinácii s drevom, ratanom alebo kovom. Nevýhodou skla môže byť, že na ňom veľmi vidno aj drobné nečistoty. Preto je potrebné ho častejšie čistiť. Čistenie je však jednoduché. Môžete použiť švédsku utierku alebo ho pretrieť vhodným prípravkom na sklenené povrchy.

Keď spojíte drevo so sklom

Konferenčné stolíky vyrobené kombináciou dreva a skla vynikajú eleganciou. Môžete ich umiestniť do obývacej izby ale aj na terasu. Sklenený stolík s drevenou konštrukciou oživí vzhľad interiéru aj exteriéru. Drevo ako prírodný materiál okrem toho výborne vplýva na pocit pohody.

Spojenie kovu a skla

Sklenený stolík s kovovou konštrukciou vynikne najmä v moderne zariadenej obývacej izbe. Na trhu nájdete mnoho dizajnovo zaujímavých sklenených stolíkov. S kovom výborne ladí číre, matné, dokonca aj farebné prevedenie skla. Túto kombináciu oceníte aj pri výbere príručných servírovacích stolíkov. Sklenené servírovacie stolíky sú ľahké, pevné a praktické.

Sklenený stolík s ratanom

Kombinácia konštrukcie umelého ratanu a skla prináša možnosť vniesť do vašej obývačky netradičný dizajn. Odolnosť a ľahkosť konštrukcie z umelého ratanu predurčuje takýto sklenený stolík aj použitie v exteriéri. Umelý ratan dobre znášaj zmeny počasia a výkyvy teplôt. Sklenené stolíky vyrobené použitím tejto kombinácie môžete preto bez obáv umiestniť na terasu alebo na balkón.

Ponuku rôznych stolíkov do vášho domova si môžete prezrieť u pradajcu TU.