Skip to main content
sedacia suprava

Rozhodujete sa medzi látkovou a koženou sedačkou? Toto by ste o nich mali vedieť!

Výber sedacej súpravy rozhodne nie je jednoduchou záležitosťou. O to viac, ak ste sa ešte nerozhodli ani pre materiál. Avšak, nie je sa čomu diviť! Každá z nich má niekoľko pozitívnych, ale aj negatívnych vlastností, no ktorú uprednostniť? Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Najprv, ako sa dostaneme k samotnému článku, by sme Vám radi dali do pozornosti širokú ponuku sedacích súprav v rôznych materiálových prevedeniach, za tie najlepšie ceny, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Výhody a nevýhody látkovej sedačky?

Jedna z najväčších a rovnako dôležitých výhod látkových sedačiek je ich veľký výber v pestrých farebných a materiálových prevedeniach rôznych veľkostí. Rozhodne sa teda nemusíte obávať toho, že by ste boli obmedzený malou, nevyhovujúcou ponukou.

Látková sedačka

Rovnako tak sú k dispozícii sedačky z materiálu, ktorý odpudzuje tekutiny, čo ocenia najmä rodičia s malými deťmi. Ďalšou skvelou vlastnosťou, ktorou však nedisponujú všetky sedacie súpravy, je odnímateľný poťah, ktorý stačí jednoducho hodiť do práčky, čiže údržba je, vskutku jednoduchá a nenáročná.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť na cenu, ktorá pri výbere zohráva veľmi podstatnú úlohu. Tá je, pochopiteľne pri látkových nižšia ako pri tých kožených, no aj tak ich smelo radíme medzi kvalitné sedačky.

Dostávame sa k druhej časti a ňou sú nevýhody. Azda jedna z najväčších je, že na látkovej sedačke sa veľmi  a často usádza prach a zvieracie chlpy, čo zapríčiňuje aj možný výskyt roztočov. K dispozícii je však množstvo prípravkov, ktorý tento nepríjemný problém hravo vyriešia.

Niekoho môže taktiež odradiť častá údržba, ktorá je nutná. Konkrétne máme na mysli vysávanie a občasné tepovanie, čo zabezpečí skvelý vzhľad vašej sedačky, na čo najdlhšiu dobu. Pozor si však dajte na škvrny, či už od vína alebo inej tekutiny, ktoré je veľmi obtiažne vyčistiť.

Aktuálnu ponuku látkových sedacích súprav si môžete prezrieť po kliknutí TU.

Výhody a nevýhody koženej sedačky

Za najväčšiu výhodu koženej sedačky môžeme považovať, skutočne dlhú životnosť. Ak si zaobstaráte nejakú z kvalitnej kože, poslúži vám oveľa dlhšie než tá v látkovom prevedení.

Kožená sedačka

Avšak aby vaša sedačka  vyzerala čo najlepšie, je potrebné ju raz za rok pretrieť špeciálnou zmesou na ošetrovanie kože, ktorá zabezpečí jej lesk a ochranu pred popukaním, či iným poškodením, ktoré môže nastať pri bežnom používaní. Okrem toho, ju treba občas utrieť od prachu, najlepšie bavlnenou handričkou, no celkovo jej údržbu môžeme považovať za veľmi jednoduchú a nenáročnú.

Medzi nevýhody môžeme zaradiť azda iba vyššiu cenu. Pri výbere musíte počítať s tým, že sa pohybuje od 500€ vyššie, čo ale pri jej dlhej životnosti a skvelej kvalite, je rozhodne dobrá investícia!

Pestrú ponuku kvalitných kožených sedacích súprav v rôznych cenových kategóriách zobrazíte po kliknutí TU.

Snáď Vám naše body užitočné a pomohli vám pri výbere aj vašej sedacej súpravy!