Skip to main content
rozkladaci gauc

Potrebujete rozkladací gauč? Poradíme vám pri jeho výbere

Na rozkladací gauč kladieme vysoké nároky. Cez deň má slúžiť na pohodlné sedenie a v noci na miesto postele. Aby ste vybrali ten správny kus, máme pre vás niekoľko tipov, na čo myslieť pri jeho kúpe.

Konštrukcia rozkladacieho gauča

Pri rozkladacom gauči je kvalita konštrukcie oveľa dôležitejšia než pri pevnom modeli. Jednotlivé časti konštrukcie a ich spoje musia vydržať nápor pravidelného alebo občasného rozkladania. Najkvalitnejšie konštrukcie rozkladacieho gauča sú vyrobené z ocele a masívneho dreva. Voľba konštrukcie ovplyvňuje aj cenu gauča. Gauč s kovovou konštrukciou bude o niečo drahší.

Aby sa vám pohodlne sedelo

Gauč by mal zapasovať do štýlu interiéru vášho domova. Pri výbere gauča preto dbajte na celkový estetický dojem. Okrem toho prihliadajte na pohodlné sedenie. Zvoľte tvrdosť, ktorá vyhovuje vášmu pocitu komfortu. Tejto požiadavke musí vyhovovať aj výška a sklon operadla. Tie sa odvíjajú od výšky vašej postavy, spôsobu sedenia a tiež účelu, na aký budete sedačku používať. Na leňošenie pri televíznom vysielaní je vhodnejší väčší sklon. Ak budete gauč využívať najmä na čítanie, môžete zvoliť menší sklon. V oboch prípadoch je dôležité, aby ste sa na gauči mohli príjemne oprieť. Nezabudnite na opierky na ruky. Najmä ak ich radi využívate. V tom prípade si vyberte gauč so širokým opierkami.

Dostatok priestoru na spanie

Pre kvalitný spánok potrebuje jeden človek priestor široký 80 cm. Dĺžka miesta na spanie by mala prevyšovať jeho výšku o 25 cm. Pri rozhodovaní o kúpe rozkladacieho gauča si preto nezabudnite zistiť, aký rozmer plochy na spanie vám poskytne. Potrebujete tiež vedieť, či na ňom bude spávať jedna alebo dve osoby. Pre dve osoby by mala byť šírka plochy po rozložení minimálne 150 cm a viac.

Ponuku rôznych gaučov môžete nájsť u predajcu TU.