Skip to main content
police v obývačke

Police v obývačke

Poličky a regále sú veľmi dôležité v každej domácnosti. Nezaberajú veľa miesta, visia na stene a udržia veľké váhy. Mnohí ich pokladajú za najužitočnejší nábytok, ktorý sa u nich nachádza. Sú vhodné do každej miestnosti. Do kúpeľne, kuchyne, spálne, no najviac vyniknú v obývačke.

Do políc zväčša ukladáme knihy, fotorámčeky či vázu s kvetmi. Na trhu je veľa tvarov políc. Od klasických až po rôzne geometrické tvary. Existuje aj mnoho spôsobov ako s policami naložiť a čím ich zaplniť. Poradíme vám, aké police sú do obývačky najvhodnejšie. 

Na čo dbať pri výbere políc do obývacej izby?

V prvom rade si zhodnoťte, čo všetko chcete na police vyložiť, koľko toho máte, aby sa to všetko zmestilo a ešte vám zostávalo miesto naviac. Nezabúdajte ani na nosnosť police a ostatných jej prvkov. Rozmyslite si, či na ňu vyložíte fotografie alebo ťažké knihy. Dokonca aj kopy papierov môžu vašu policu zaťažiť oveľa viac ako si myslíte. Police sa zväčša vyrábajú z drevotriesky, no nájdeme aj mnoho políc z masívu. Ak plánujete policu veľmi zaťažiť, odporúčame vám vybrať policu z masívu. Pomerne časté, používané najmä v pracovniach, sú kovové regály, ktoré sú cenovo veľmi dostupné a vynikajú svojou nosnosťou a odolnosťou.

Estetická stránka políc

Police z masívu vynikajú výraznou kresbou dreva. Ak ste milovníkom kníh, odporúčame siahnuť po masíve, keďže na ňom hrdo vynikne vaša zbierka. Posledné roky sa rozmáha trend, kde sa police ladia spolu so sedacou súpravou a stolíkom v obývačke. Prináša to určitý prvok luxusu, ktorý sa nebude páčiť len vám, ale všetkým, ktorí navštívia váš príbytok.