Skip to main content
obyvacka

Malá obývačka? Žiadny problém, poradíme vám, ako na ňu!

Ako to už býva zvykom, práve obývačka je tou najväčšou miestnosťou, či už v domoch ale aj v bytoch. Ak však patríte k tým menej šťastným a zrovna tá vaša nedisponuje veľkým rozľahlým priestorom, nezúfajte. Pripravili sme si pre Vás niekoľko užitočných rád a tipov, vďaka ktorým bude vaša obývacia izba pôsobiť prevzdušnenejšie a opticky väčšie!

Ešte predtým, ako sa dostaneme k samotnej podstate článku, dovoľujeme si Vás upozorniť na širokú ponuku nábytku do obývacích miestností za tie najlepšie ceny, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Farba, jeden z kľúčových faktorov

Tak ako to platí v oblasti módy a oblečenia, biela farba rozširuje a čierna naopak zužuje, rovnako to platí aj v tomto odvetví. Pokiaľ chcete, aby vaša obývačka pôsobila nadýchaným a optickým väčším dojmom, rozhodne by ste mali staviť na svetlé, jemné farby, ktoré tento efekt zabezpečia. Taktiež by ste sa mali vyhnúť tapetám, či rôznym, najmä tmavým obkladom, ktoré celú miestnosť skôr zaťažia, no aj zútulnia. Ak ste však presvedčený o tom, že tmavá farba sa do vašej obývačky prosto hodí, pokojne ju tam zakomponujte, avšak s rozumom. Napríklad v podobe bytových doplnkov či dekorácie, no majte na pamäti – Menej je niekedy viac.

Nezanedbajte výber pohovky!

Sedačka je akousi neoddeliteľnou súčasťou každej obývacej miestnosti, no v prípade menších priestorov by ste mali byť pri výbere opatrný a dôsledný. Rozhodne sa zamerajte na tie s čistými líniami bez zbytočných, rušivých vzorov. V kombinácii so svetlým nábytkom, či farbou stien bude celá miestnosť pôsobiť príjemne, prevzdušnene a určite o niečo väčšie, aspoň opticky. Ak však využívate obývačku aj ako spálňu, neobávajte sa. Dnes je na trhu skutočné veľký výber rozkladacích gaučov, ktorá Vám okrem estetickej funkcie poskytnú aj tú praktickú a vy sa tak pohodlne vyspíte.

pohovka

V prípade záujmu si môžete pozrieť širokú ponuku kvalitných sedacích súprav rôznych veľkostí, ktorú zobrazíte po kliknutí TU.

Preč so skriňami!

 

skrinaskrina

Nezaplňujte už tak malý priestor obrovským kusom nábytku! Veľké ťažkopádne obývacie steny, či skrine sa dajú ľahko nahradiť praktickými závesnými skrinkami, vďaka ktorým bude celá miestnosť pôsobiť prevzdušnenejšie a väčšie. Ak túžite po niečom modernejšom, siahnite po tých s LED podsvietením, ktoré sú okrem iného, tohtoročným trendom!

Čo sa týka farby, aj tu platí pravidlo uprednostňovania jemných a svetlých farieb, akými sú napríklad biela, krémová či sivá.

 

Rovnako ako závesné skrine, Vám skvele poslúžia poličky či regále, vďaka ktorým ušetríte mnoho priestoru, no taktiež pôsobia jednoduchým a moderným dojmom. Ich pestrý výber zobrazíte po kliknutí TU.

Snáď vám naše rady a tipy boli nápomocné a využili ste ich pri zariaďovaní aj vášho príbytku.