Skip to main content
Komody do obývačky

Komoda do vašej obývačky

Akú komodu si vybrať do obývačky? Aké sú najnovšie módne trendy, aké doplnky zvoliť na vašu komody a viac vám poradíme v nasledujúcom článku.

Momentálne sú veľmi obľúbené tzv. zásuvkové verzie, komody so skrinkami, vysoké aj úzke, široké aj nízke. Výrobcovia myslia naozaj na všetko, na všetkých zákazníkov, preto sa im snažia často prispôsobiť a ponúknuť celkom široký výber sortimentu. Cena komôd je veľmi dostupná, nebude problém si ju zadovážiť do každej domácnosti. 

Na čo sú komody určené?

V prvom rade  slúžia na uskladnenie vecí. Najčastejšie v nich ľudia uskladňujú dokumenty, rodinné fotografie či rôzne predmety, ktoré sú im blízke. Keďže je obývačka miestom, kde zväčša relaxujeme, komoda má aj estetickú funkciu. Okrem úložného priestoru v postate nemá väčší úžitok. Nebudete s ňou často manipulovať a preto by sme sa skôr zamerali na dizajn komody. V súčasnosti sa rozmáha trend, kde sa komody ukladajú pod televízor. Na komodu môžete uložiť rôzne doplnky, ako sú váza s kvetmi či fotorámčeky, ktoré vám vašu obývačku krásne zútulnia.

Biele komody sú jednotkou na trhu

Ľudia si v dnešnej dobe čím ďalej, tým viac, zaobstarávajú nábytok vo svetlých farieb. Zvyčajne sa už čierna v domácnostiach „nenosí“, keďže je ťažká na údržbu a zaberá veľa času, najmä pri neustálom utieraní prachu. Momentálne nosí korunku biela farba. Nielen, že biele komody krásne vyniknú, ale ľahšie je ich skombinovať aj s doplnkami a iným druhom  nábytku. Môže vytvárať tak krásny kontrast. Biela s inými farbami navodí vintage, retro či dokonca provensálsky štýl.