Skip to main content
obyvacka

Ako zariadiť obývačku ?

Poznáte ten pocit, keď čakáte hostí, jedlo je pripravené, prach utretý, všetko v obývačke opäť našlo svoje pôvodné miesto, ale Vy sa aj tak necítite pohodlne? Jednou z možných príčin môže byť aj zlá voľba usporiadania nábytku v miestnosti.

Zvoľte si dominantu

Tak, ako je dominantou kuchyne kuchynská linka, tak aj obývačka potrebuje mať niečo do očí bijúce. Nerobte rovnakú chybu ako ostatní, ktorí si za stredobod miestnosti určia televízor. Pokiaľ to priestory umožňujú, nechajte vyniknúť čaro knižnice či krbu. Pokiaľ priestor obývačky nemá veľkosť Vašich predstáv, uprite pozornosť na sedačku.

Moderná obývačka

Ako zvoliť správnu sedačku

Ešte pred tým, než sa dostanete ku výberu Vašej novej sedačky, poriadne si prezrite priestor, do ktorého má byť umiestnená. Pri menšom priestore obývačky odporúčame zvážiť rohovú súpravu, ktorú položíte pod okná. Pre Vás to znamená využitie priestoru, keďže steny s oknami sa zariaďujú ťažšie. Pokiaľ je obývačka väčšia, zvoľte súpravu v tvare U – nemusíte ju tlačiť ku stenám, nechajte ich dýchať a priestoru doprajte zútulnenie.

Najväčší dôraz klaďte na výber povrchového materiálu. Zvážte si plusy a mínusy každej alternatívy – čalúnené ľahko podľahnú špine, no sú príjemné na dotyk, kožené vyzerajú luxusne, no v lete Vám doprajú teplo, a v zime chlad. V našej širokej ponuke nájdete elegantné kožené aj krásne látkové sedačky, či sedačky z obľúbenej ekokože.

Farbu sedačky vyberajte starostlivo. Nezabúdajte, že ako dominanta priestoru musí oku lahodiť. Pre elegantný vzhľad obývačky zvoľte béžovú, tmavosivú, či antracitovú. Ak Vaša miestnosť potrebuje oživenie, nebojte sa siahnuť po kontrastoch – oranžová sedačka priestor určite rozveselí.

sedacia suprava

Ponuku kvalitných sedacích súprav nájdete TU.

Odkladací priestor

Konferenčné stolíky – drevené, kovové, či s leskom – zladiť ich s Vašou novou sedacou súpravou bude hračka.

Nechajte fľašiam, či pohárom na víno vyniknúť v niektorom z našich príručných, či servírovacích stolíkov. Dizajnérskym kúskom je stolík v tvare glóbusu, ktorý je ako stvorený pre zákazníkov obľubujúcich nábytok s nádychom histórie.

TV stolíky neslúžia len na umiestnenie televízora. Ak hľadáte niečo neopozerané, navštívte nás web a vyberte, ktorý z nich sa stane súčasťou Vášho domova.

Správnym rozhodnutím je kúpa komody. Zástancom veselých obývačiek ponúkame štýlové komody, ktoré sa ľahko prispôsobia akejkoľvek farbe sedačky. Nezabudnite ani na regály či police, na ktoré ľahko umiestnite dekorácie, či kvety, ktoré majú svoje miesto v každej miestnosti Vášho domova.

komoda

Komody podľa vašich predstáv nájdete TU.