Skip to main content
moderna kuchyna

Zariaďujeme kuchyňu v modernom štýle

Kuchyňa má v každom dome svoje nezastupiteľné miesto. Aby ste sa  v nej cítili príjemne, mala by byť zariadená vkusne a poskytovať dostatok priestoru na varenie. Dnes sa spolu pozrieme na to, ako vyzerá kuchyňa zariadená v modernom štýle.

Moderná kuchyňa

Moderná kuchyňa sa vyznačuje jednoduchosťou, čistými líniami a jednoliatou pracovnou plochou. Horné skrinky sú menšie a zväčša vyklápacie. Na modernej kuchynskej linke nenájdete žiadne úchytky. Dvierka iba zatlačíte a samé sa otvoria. Ak si myslíte, že sa bez úchytiek nezaobídete, zvoľte podlhovasté úchytky v neutrálnej farbe alebo úchytky v podobe zapustenej lišty. Čo sa zásuviek týka, módne trendy uprednostňujú široké a priestranné zásuvky. Priestor na skladovanie potravín a riadu sa vyznačuje organizovanosťou. Obľúbenou súčasťou zariadenia kuchyne je tiež multifunkčný kuchynský ostrovček. Tento slúži ako pracovná plocha aj odkladací priestor, prípadne miesto na stolovanie.

Farby modernej kuchyne

Trendom v zariaďovaní kuchýň je stále biela. Obľúbenými sú biele kuchyne s vysokým leskom ale aj matné prevedenie. Ak sa bojíte fádneho vzhľadu, bielu ľahko doplníte doplnkami a dekoráciami. Okrem bielej sú v móde prírodné farby ako hnedá, jantárová a olivová. Z materiálov hlavne drevo, kameň, mramor, či žula. Z ostatných farieb nájdete v modernej kuchyni fialovú, mätovú, nechtíkovú, tyrkysovú, odtiene modrej a čiernu. Ako doplnkové farby môžete použiť aj červenú a žltú. Celkový vzhľad modernej kuchyne dotvára veľa prirodzeného a umelého svetla.

Prepojenie kuchyne s obývačkou

Ďalším moderným prvkom zariadenia domu je prepojenie kuchyne s jedálňou a obývacou izbou. Vďaka tomuto riešeniu vzniká rozľahlá a vzdušná denná časť obývacieho priestoru. Jednotlivé časti sú navzájom zladené. Hranicu medzi nimi môžete opticky vymedziť vhodným usporiadaním zariadenia, napríklad jedálenským stolom. Stôl okrem toho prakticky rozšíri pracovnú plochu kuchyne.

Rôzny druh nábytku a doplnkov do kuchyne nájde u predajcu TU.