Skip to main content
obývačka s kuchyňou

Veľa miesta pre varenie aj oddych

Obývačka s kuchyňou už nie je len módnym trendom. Toto riešenie sa stalo stálicou pri riešení interiéru. Spája v sebe totiž niekoľko výhod. Akých? To si povieme v nasledujúcom článku. A dozviete sa tiež o niekoľkých možnostiach usporiadania priestoru.

Výhody obývačky s kuchyňou

Výhoda prepojenia obývačky s kuchyňou nespočíva len vo vytvorení veľkého vzdušného priestoru. Takéto riešenie oceníte napríklad pri návštevách. Gazdiná už viac nemusí tráviť čas prípravy jedla v oddelenej miestnosti. Obývačka s kuchyňou tiež vytvára nový priestor pre rodinný život.

Kuchynský ostrovček

Možností prepojenia obývačky s kuchyňou je viacero. Najčastejším prvkom, ktorý spája a zároveň oddeľuje obe časti, je kuchynský ostrovček. Môžete ho využívať ako pracovný priestor pre vyšší komfort pri varení. Môže v ňom byť zabudovaný aj dres alebo varná doska. Poslúži tiež ako priestor na jedenie. Stačí, ak k nemu dokúpite vhodné stoličky. Jeho výhodou je vďaka spodným skrinkám aj úložný priestor.

Barový pult

Barový pult sa stal obľúbeným prvkom zariadenia obývačky s kuchyňou. Okrem optického oddelenia kuchynského priestoru vytvára možnosť na neformálne sedenie či rýchle jedlo. K pultu samozrejme patria moderné barové stoličky, ktoré oživia celkový vzhľad interiéru.

Obývačka s kuchyňou a jedáleň

Vhodným prvkom pre oddelenie obývacej a kuchynskej časti je jedálenský stôl. Vytvorí zároveň plynulý prechod medzi oboma časťami interiéru. Obývačka s kuchyňou budú vďaka jedálenskej časti pôsobiť ako jeden harmonický celok.

Obývacia časť

Dominantným prvkom obývacieho priestoru je sedačka. Ak ku otočíte chrbtom k kuchyni, vytvoríte prirodzené oddelenie časti na oddych od časti na varenie a stolovanie. Vyberajte sedačku v tvare L alebo U. Nezabudnite na zjednocujúce prvky, aby celá miestnosť tvorila zároveň jeden celok.

Rôzny druh nábytku a doplnkov do kuchyne nájde u predajcu TU.