Skip to main content
kuchynsky stol

Stôl pre vašu kuchyňu

Jedálenský stôl vytvára útulnú atmosféru v každom byte či dome. Rozmýšľajte, koľko ľudí sa denne pri ňom vystrieda, kam posadíte svojich najbližších a kde najlepšie vynikne chutné jedlo?

Pri výbere dokonalého jedálenského stola myslite na to, koľko priestoru máte k dispozícii. Dôležitá je dĺžka stola, dostatok miesta pre stoličky a v neposlednom rade šírka, aby ste sa necítili stiesnene a mali dostatok miesta na prechod a na nohy pod stolom.

Klasický hranatý stôl

Ak nemáte dostatok priestoru, tak najlepšou voľbou bude siahnuť po hranatom stole. Výhodou je, že ho môžete posunúť k múru a ušetriť miesto.

Okrúhly stôl

V kurze sú momentálne okrúhle stoly. Sú dostatočne veľké a oproti bežným hranatým stolom sa nebudete dotýkať lakťami druhého človeka. Ak ide o rozkladací stôl, tak z okrúhleho máte opak oválny, ktorý je zaujímavý svojím tvarom a teší sa obľube u stále viac a viac ľudí.

Masívne stoly

V múzeu často vídať stoly panovníkov z masívneho dreva. Nuž, staré sa vracia a po rokoch masívne stoly opäť získavajú na popularite. Do vášho príbytku tak vnesú prvok luxusu. Dbajte však na to, že takéto stoly potrebujú väčšiu starostlivosť, je potrebné ich lakovať aspoň dvakrát ročne a garantujeme vám, že vydržia už celý život.

Drevo alebo sklo?

V slovenských domácnostiach dávame prednosť drevu. Je jednoduchšie na údržbu a je veľmi odolné. Na druhej strane stoly so sklenenou doskou sú oveľa modernejšie, lenže ich údržba je zložitejšia ako pri dreve. Skvelo sa však kombinujú s drevom či kovom. Je to už len vec vkusu, ktorú variantu zvolíte.