Skip to main content
kuchyna s barovým pultom

Príjemné posedenie v kuchyni

Barový pult nie je len moderným trendom. Skrýva toho v sebe oveľa viac. Prináša do kuchyne uvoľnenú atmosféru a zjednodušuje prácu. Aké výhody vám ešte prinesie a ako ho vybrať, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Kuchyňa s barovým pultom

Barový pult v kuchyni prináša možnosť neformálneho stolovania. Oceníte ho pri rýchlom jedle ale aj pri relaxe po náročnom dni. A radi si pri ňom posedia aj vaši priatelia. Kuchyňa s barovým pultom prináša nový priestor na rozhovory. Jeho umiestnenie blízko kuchynskej linky vytvára príležitosti na rozhovory a stretnutie s rodinou počas dňa. Kuchyňa s barovým pultom prináša výhody aj pre gazdinky. Vďaka praktickému umiestneniu urýchli podávanie jedla. Výhodou je tiež úložný priestor, ktorý poskytujú.

Pohodlie a moderný dizajn

Kuchyňa s barovým pultom prináša nový rozmer slovu pohodlie. Ak neviete, o čom je reč, stačí, ak sa usadíte na barovej stoličke so šálkou kávy či čaju. Moderný dizajn barového pultu dopĺňa celkový vzhľad miestnosti. Ak máte kuchyňu prepojenú s obývacou izbou, stane sa tiež prirodzeným predelom medzi oboma časťami. Môžete ho využiť ako predĺženie kuchynskej linky alebo ako samostatný prvok. Pri prvom riešení je dôležité zachovať jednotnosť použitých materiálov. V druhom prípade si môžete dovoliť niektoré dizajnové odlíšenia. Kuchyňa s barovým pultom tak bude vyzerať zaujímavejšie.

Ako vybrať barový pult

Pri výbere barového pultu si vopred premyslite, čo presne od tohto prvku zariadenia očakávate. Môžete si zvoliť barový pult so skrinkami, otvorenými policami alebo aj barový pult s prídavnými policami na stenu. Najskôr si ujasnite, aké sú vaše priestorové možnosti. Okrem toho potrebujete vedieť, koľko miest na sedenie chcete vytvoriť a tiež, koľko úložného miesta vám má poskytnúť. Dĺžka barového pultu bude závisieť od všetkých týchto faktorov. Vopred myslite na to, že barový pult vám nebude plnohodnotne slúžiť ako miesto na stolovanie. Budete preto potrebovať aj priestor pre jedálenskú časť.

Rôzny druh nábytku a doplnkov do kuchyne nájde u predajcu TU.