Skip to main content
moderná kuchyna

Praktické vychytávky do kuchyne

Zostavili sme pre vás niekoľko užitočných nápadov, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť ideálny, funkčný, pohodlný a estetický dizajn v menšej, ale aj väčšej kuchyni.

Otvorené police

Malým kuchyniam dodá priestrannejší efekt, ak sa nechystáme dávať kuchynské skrinky na celý povrch steny, no aj vo väčších kuchyniach môžu byť otvorené police estetickým a praktickým doplnkom.

Kuchynská linka s umývačkou

Umývačka riadu je praktický domáci spotrebič vhodný do každej kuchyne. Navyše ak máte obmedzený priestor môžete si zaobstarať kuchynskú linku s umývačkou a ušetriť tak priestorom. Zabudovaná umývačka riadu je ozajstným elegantným a štýlovým doplnkom. A pri nakupovaní musíme venovať pozornosť nielen tomu, kam sa nová umývačka riadu zmestí, ale tiež si musíme nájsť miesto na vhodné pripojenie a pohodlné otvorenie jej dverí.

Barový alebo jedálenský pult

Nie vždy má človek chuť na to, aby si sadol k veľkému jedálenskému stolu a väčšina z nás zas nerada je v obývačke alebo iných miestnostiach, aby sme tak predišli neporiadku. Riešením môže byť malý barový alebo jedálenský pult, umiestnený napríklad tak, aby vizuálne oddeľoval kuchyňu od obývacej izby.

Polička na víno

Malá nástenná polica vhodná na skladovanie fliaš vína a pohárov na víno môže byť skvelým doplnkom – napr. na stene v blízkosti jedálenského stola.

Doplňujúce osvetlenie

Okrem centrálnych svetiel a lustrov sú dôležité aj ďalšie svetlá. Môžu to byť LED pásky namontované pod horné kuchynské skrinky alebo napríklad nástenné svietidlá, ktoré dodávajú miestnosti priestrannejší vzhľad.