Skip to main content
Kuchynsky stôl

Poradíme vám s kuchynským stolom

Ako si vybrať správny kuchynský stôl? Prečo nezanedbať výber stola a ktorý je pre vás ten správny? V nasledujúcom článku vám s tým poradíme.

Nezabúdajte, že pri kuchynskom stole sa stretáva celá rodina. Mnohí ho využívajú aj ako pracovný stôl, prípadne je využívaný na rôzne spoločenské hry, no ide hlavne o miesto, kde si všetci členovia rodiny pochutnávajú na nedeľňajšom obede.

Rozmer a tvar kuchynského stola

V prvom rade je potrebné zamyslieť sa, kam chcete váš stôl položiť. Koľko priestoru máte a koľko ľudí bude pri stole sedávať. Momentálne sú v obľube okrúhle stoly, ktoré nadobúdajú u ľudí pocit, že si sú bližší a rovnocenní. Nevýhodou však je, že okrúhly stôl je náročnejší na priestor, vynikne skôr vo väčšej miestnosti. Dávajte si pozor aj na podstavec, pretože okrúhle stoly majú zväčša jednu nohu.

Ak ste za klasiku, teda hranatý stôl, možností je mnoho. Oproti okrúhlemu stolu ma výhodu v tom, že nepotrebujete až toľko priestoru a ľahšie splynie s vašou kuchyňou.

Ktorý materiál si vybrať?

Stôl kombinujte so štýlom celého bytu. Dizajn je veľmi dôležitý. Taktiež netreba zabúdať na pohodlie. Stôl má byť stabilný a pohodlný, doska by mala byť príjemná na dotyk, výhodou je odolnosť a údržba kuchynského stola. Čo sa týka dizajnu stola, tak ten ovplyvňuje materiál a farba.

Jednotkou na trhu je stále drevo. Stoly z masívneho dreva sú typické svojou charakteristickou vôňou a sú veľmi príjemné na dotyk. Taktiež vám odporúčame zvážiť laminované stoly, ktoré sa na prvý pohľad nelíšia od masívnych stolov.