Skip to main content
Kuchyňa v rustikálnom štýle

Kuchyňa v rustikálnom štýle

Kuchyňa v rustikálnom štýle vytvára pokoj a mier v domácnosti a môže sa stať obľúbeným miestom pre celú rodinu. Vintage štýl bol v srdciach mnohých uviaznutý už mnoho desaťročí, takže s touto voľbou nemusíte do 2 rokov kuchynský nábytok vymieňať, aby ste držali krok s aktuálnymi trendmi. Mnoho ľudí si plánuje takýto štýl nechať 15 až 20 rokov alebo dokonca aj dlhšie obdobie.

Začnime pri základoch!

Medzi neustále sa meniacimi trendmi je romantický rustikálny dizajn akýmsi vždyzeleným interiérovým dizajnom, ktorý si svoje postavenie drží po celé storočia, a jeho charakteristické prvky často nachádzame nielen v patinovaných domoch vidieckeho Anglicka, ale aj v centrách apartmánov a chát. Rustikálna kuchyňa sa vyznačuje prepracovaným nábytkom, lištami, profilovanými rohmi a sklenenými prvkami nábytkov, ktoré zaisťujú eleganciu.

Mätová, biela, pastelová

V kuchyni v rustikálnom štýle dominujú čerstvé, svetlé pastelové farby, najmä sivobiele, mätovo zelené alebo svetlo žlté odtiene. Predné strany skriniek sú väčšinou zarámované, často aj stredným častiam pridajú nejaký pruhovaný alebo štvorcový vzor. Tieto strany sú vyrobené z ťažších materiálov, predovšetkým z masívneho dreva, a môžu byť natierané, zasklené alebo dokonca vybavené antickým povrchom.

Rustikálne stoličky

Sada nových jedálenských stoličiek môže priniesť do vášho domu nový život. Rustikálny štýl je nielen elegantný, ale aj odolný a pohodlný. Zahrajte si odvážne s farbami a skombinujte aj kuchynské linky so sivou alebo bielou rustikálnou stoličkou a stolom. Ak si prajete vyniknúť a chcete, aby bola vaša kuchyňa jedinečná, vyzdobte ju rustikálnymi stoličkami dvoch rôznych farieb alebo štýlov. Nezabúdajte na vankúše, pri ktorých je možnosť vzorov, farieb a štýlov naozaj rôznorodá. Hranice určuje iba vaša fantázia.