Skip to main content

Ako vybrať správnu farbu kuchynskej linky?

Existuje veľa druhov kuchynských liniek, v závislosti od materiálu, kvality a finančného rozpočtu, ale prinajmenšom rovnako dôležitá je aj voľba farby. Aká farba sa vám najlepšie hodí do kuchyne? Pomôžeme vám pri výbere!

Mramorový vzor v bielej a béžovej farbe

Jedná sa o najbežnejšie používané odtiene, najmä pre kuchynské linky vyrobené z prírodných materiálov, ako sú žula alebo kremeň, avšak aj tí, ktorí si vyberajú odtiene laminátových dosiek obľubujú tieto odtiene, pretože sú neutrálne a hodia sa na rôzne kuchynské linky a štýly. Sú svetlé, ale nie také náročné na údržbu ako snehobiela farba.

Snehobiela

Snehobiela farba je skutočnou elegantnou farbou, či už ide o kuchynskú linku alebo pult. Jedna vec je istá: snehobiela kuchyňa vyzerá ohromujúco a zároveň veľmi jemne. Biela doska je ideálna pre minimalistické domácnosti, ale aj pre moderné interiéry.

V malých kuchyniach v kombinácii s bielou skrinkou zväčšuje priestor, zatiaľ čo vo väčších kuchyniach vytvára skvelý kontrast s výraznejšou drevenou skrinkou.

Drevo

Drevené kuchynské linky sa používajú zriedkavo, no obľúbenejšie sú linky a z dosky z laminovaného dreva. Ideálne sa hodia k bielym skriniam aj do kuchýň v škandinávskom štýle, pretože príliš sterilnú bielu dopĺňa o kus teplého odtieňa.

Čierna alebo tmavá

Čierne alebo úplne tmavé kuchynské linky fungujú dobre s bielymi alebo tmavými kuchynskými skrinkami a poťahmi. V úplne tmavej kuchyne sa používajú iba v prípade, že chceme, aby zapadlo do prostredia, ale iba ak je kuchyňa priestranná a dobre osvetlená prirodzeným alebo umelým svetlom. A s bielou kuchynskou skrinkou vytvára skvelý kontrast a dá sa použiť aj v menších kuchyniach.

Sivá

Bledosivé kuchynské linky sa v posledných rokoch stávajú čoraz obľúbenejšími a takmer potlačujú popularitu klasických béžových alebo krémových liniek. Dôvod je jednoduchý, sivá je rovnako neutrálna ako béžová a má podobné odtiene, ale oveľa viac zapadá do populárneho minimalistického dizajnu.

Exit mobile version