Matrace

Až tretinu života strávime v posteli. Z tohto dôvodu treba brať ohľad na výber kvalitného matraca. Všetci dobre vieme, že spánok je pre ľudské telo veľmi dôležitý. Zaručí nám regeneráciu teľa aj mysle. Niektoré matrace vedia dokonca pomôcť pri bolestiach chrbta. Je nevyhnutné, aby bol matrac zo zdravotného a ortopedického hľadiska čo najlepší. Naše matrace spĺňajú anatomické požiadavky. Pre Váš najlepší spánok sú naše matrace veľmi pohodlné a vedia sa prispôsobovať. Navyše spĺňajú najvyššiu kvalitu použitých materiálov. Chceme pre vás len to najlepšie, preto u nás nájdete kvalitné matrace za výhodné ceny.

Kvalitný matrac je kľúčom k zdravému spánku. Jeho výber by sme preto nemali podceňovať. Pozrime sa na niekoľko kritérií, ktoré by ste mali zvážiť skôr, než si matrac kúpite.

Materiál matraca

Na výber máte z rôznych materiálov. Okrem výberu materiálu pamätajte aj na to, aby mal matrac snímateľný poťah.

  • PUR pena dobre kopíruje telo. Je však menej vzdušná a ľahšie sa v nej rozmnožujú roztoče. Preto nie je vhodná pre alergikov.
  • Studená HR pena je modernejšia, elastickejšia a vzdušnejšia. Na dotyk je veľmi príjemná a má dobrú schopnosť prispôsobiť sa tvaru ľudského tela. Jej výhodou môže byť aj cena.
  • Latexové matrace sa vyrábajú zo zmesi umelého a prírodného latexu, ktorý má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Latex dobre odvádza vlhkosť, má dlhú životnosť a dobre sa prispôsobuje telu.
  • Taštičkové matrace sú moderné pružinové matrace. Veľmi dobre odvádzajú vlhkosť a sú vzdušné. Sú to kvalitné ortopedické matrace, ktoré dobre kopírujú nerovnosti tela. Vynikajú tiež dlhou životnosťou.

Výška a nosnosť matraca

Tu platí, že čím je matrac vyšší, tým má väčšiu nosnosť. Za optimálnu sa považuje výška 18 – 20 cm. Matrac by iste nemal byť nižší ako 12 cm. Vhodné je, aby približne z jednej tretiny vytŕčal nad rámom postele.

Tvrdosť matraca

Nevyberajte len podľa toho, na čo ste zvyknutý. Orientujte sa podľa vašej hmotnosti a spôsobu spania. Ľahší ľudia by mali voliť mäkší matrac a ľudia z vyššou váhou tvrdší. Pri spánku na boku sa odporúča mäkší matrac, pri spaní na bruchu či chrbte zase tvrdší.

Cena a výrobca

Pri posudzovaní ceny prihliadajte na kvalitu. Kúpiť lacný matrac sa nevypláca. Lacný matrac nemusí mať vyhovujúce vlastnosti, ktoré vám zaručia pohodlie a kvalitný spánok. Mávajú tiež kratšiu životnosť. Vyberajte matrace od overených výrobcov.

Zobrazených 1–28 z 168 výsledkov