Skip to main content
kožené sedacie supravy

Kožené sedacie súpravy pre vás

Sedacie súpravy z kože. Áno alebo nie? Povedzme si na rovinu, že do kože treba investovať trochu viac peňazí oproti bežným materiálom. Ide totiž o investíciu na dlhšie časové obdobie, preto by ste svojej vysnívanej sedacej súprave mali venovať viac pozornosti. Aká sedačka sa vám páči? Bude sa vám páčiť rohová, buď zvolíte ľavý alebo pravý roh, a budete k nej potrebovať kožené kreslo či koženú taburetku? Rozmyslite si aj priestor, ktorý vo svojom interiéri máte a čo všetko sa doň zmestí. V neposlednom rade ide o dizajn a materiál súpravy.

Prečo siahnuť po celej súprave?

Kožená súprava je určitým ukazovateľom luxusu a blahobytu. Do vašej obývačky vnesie aj mieru elegancie, vkusne vyplní priestor a celý ho ozvláštni. Ako spoznáte pravú koženú sedačku? Vidno v nej ryhy, no na dotyk je jemná a hebká. Čo sa týka hrúbky kože, tak štandardne sa pohybuje v rozmedzí od 1,5mm až po 2,5mm (to sú už oveľa kvalitnejšie kusy).

Ako sa o sedaciu koženú súpravu starať?

Oproti iným sedačkám z iného materiálu koža „dýcha“. Mnohí tomu hovoria, že sa nepotí a v lete to oceníte najviac. Neostanú vám žiadne fľaky od potu na šatách, to vám garantujeme. Ďalšou výhodou je, že koža nezachytáva prach či roztoče, preto by o kožených sedačkách mali popremýšľať hlavne alergici.

Aký dizajn sedačky vybrať?

Pre mnohých je dôležitý výber farby. Výrobcovia ponúkajú obrovskú škálu farieb a kombinácií, ktoré si môžete vybrať pri koži vašej súpravy. Pamätajte však na to, že čím viac je koža upravovaná, tým viac stráca. Ak je koža kvalitne spracovaná, po pár minútach sa prispôsobí vašej telesnej teplote, nebudete cítiť pocit chladu alebo pocit lepenia sa najmä v lete.