Skip to main content
Kožená sedačka

Kožená sedačka, áno či nie?

Staroveký prírodný materiál, ktorý sprevádza dejiny ľudstva, je darom prírody. Najtypickejším čalúnením pri výrobe nábytku je hovädzia koža, ktorá sa farbí. Rozhodli ste sa, že si vyberiete koženú sedačku? Rozmýšľate nad ňou a chcete vedieť viac? Poďme sa spolu pozrieť na zopár informácií o týchto druhoch sedačky.

Prečo je dobrá koža?

Koža je prírodným materiálom, ktorý je veľmi silný, príjemný na dotyk, elegantný a odolný. Kožu sa čistí ľahko a dobre. Kožené sedačky dáte opraviť v prípade poškodenia alebo čiastočného opotrebenia. Niektoré časti môžu byť v prípade potreby dokonca vymenené. Z kože ľahko utriete prach a preto je prospešná pre alergikov. Koža použitá na výrobu poťahov na nábytok sa vyrába vo veľkých množstvách na bitúnkoch, čo prispieva k racionálnemu hospodáreniu so zdrojmi a ochrane životného prostredia.

Je koža naozaj „náročná“ ?

Nie je to farba, ktorá určuje, či je koža náročným materiálom alebo nie. V zásade existujú dva typy kože: jedna je náročná, ľahko sa čistí a druhá je náročná a často sa čistiť nedá. Všeobecne považujeme druhý druh kože za ten hodnotnejší, avšak kvôli svojej čistote a opraviteľnosti v porovnaní s akýmkoľvek materiálom, ktorý sa dnes používa ako poťah na čalúnenie, je prvý typ kože jednoznačne najvýhodnejším typom.

Ako ju čistiť, starať sa o ňu?

Existuje veľa mylných predstáv a domácich rád, ktoré môžu spôsobiť vážne škody na vašej koženej sedačke. Používajte iba čistiace prostriedky špeciálne určené pre nábytkovú kožu a postupujte podľa pokynov v používateľskej príručke.

Čo diktujú trendy?

Trendom dominuje v zásade minimalistický dizajn, zatiaľ čo stále viac výrobcov predstavuje jemnejšie verzie tohto štýlu. Tvary sú menej tuhé. Pri béžovej sa stále populárnejšou stáva čierna a biela.