Skip to main content
luxusna postel

Doprajte vášmu spánku luxus

Spálňa je miesto, kde každý deň naberáte nové sily. Aj keď každý z nás od miesta na spanie očakáva niečo iné, všetci sa zhodneme v tom, že posteľ by mala byť predovšetkým kvalitná. Ak k tomu pridáme zaujímavý a jedinečný dizajn, zážitok z času určeného na odpočinok sa umocňuje.  Tak prečo si nedopriať luxus?

Luxusné postele

Luxusné postele sú určené do väčších spální. Často majú totiž väčší rozmer než bežné postele. Luxusné postele vám poskytnú všetko, čo potrebujete pre zdravý spánok. Vyrábajú sa z kvalitných materiálov, akými sú drevo, kov a drevotrieska. Čalúnené prvky sú potiahnuté kožou, ekokožou a kvalitnými tkaninami. Matrac luxusnej postele je vyšší než bežný matrac. Tento faktor ovplyvňuje aj celkovú výšku postele, takže sa vám z nej bude ľahšie vstávať.

Zaujímavý dizajn luxusných postelí

Luxusné postele sú dizajnovo zaujímavé. Dizajnéri pri ich návrhu nekladú uzdu svojej fantázii. Preto majú luxusné postele mnohokrát atypické tvary. Nájdete medzi nimi kruhové postele v modernom štýle, postele s nebesami, ktoré vás prenesú hlboko do minulosti alebo závesné postele. Výrazným a zároveň vyvážene ladiacim prvkom zariadenia spálne je luxusná posteľ na drevenej platforme, čoraz obľúbenejšia posteľ boxspring alebo kožená posteľ.

Ako vybrať luxusnú posteľ

Keď sa rozhodnete pre kúpu luxusnej postele, stanovte si najskôr jej rozmer tak, aby okolo postele zostal dostatok miesta. Malo by to byť viac než je bežne odporúčaných 50 cm. Luxusná posteľ potrebuje vyniknúť v priestore. Ak ju obostaviate nábytkom, spálňa bude pôsobiť stiesnene.

Druhým krokom je výber dizajnu. Zariadenie miestnosti a posteľ musia navzájom ladiť štýlom aj farebnosťou. Zjednotenie prvkov zariadenia umocňuje celkový dojem. Vzájomným dopĺňaním jednotlivých kusov nábytku vytvoríte harmonický celok, v ktorom sa budete vždy cítiť príjemne.

Prehľad postelí nájdete u predajcu TU.