Skip to main content
Svetlo do kúpelne

To správne svetlo do vašej kúpeľne

Kúpeľňa je špecifická miestnosť. Budete do nej preto potrebovať špecifické svietidlá. Mali by spĺňať najmä zvýšené požiadavky na bezpečnosť. Ale tiež vaše konkrétne požiadavky na svietivosť. Pozrime sa na ne trochu bližšie.

Moderný alebo tradičný dizajn

Na trhu sú k dispozícii kúpeľňové svietidlá v modernom aj tradičnom dizajne. Vyberajte podľa štýlu zariadenia vášho interiéru. Môžete si zvoliť medzi modelmi v rôznych tvaroch. Môžete tiež vybrať svietidlá, ktoré zabudujete do podhľadu. Módnym trendom, ktorý tiež prinesie úsporu do vášho rozpočtu, sú LED svietidlá. Iste oceníte ich dlhú životnosť a nízku spotrebu. V tradičnejšom dizajne máte na výber s okrúhlych, štvorcových alebo obdĺžnikových svietidiel. Alebo lámp v tvare gule či valca. Dôležité je, aby bola žiarovka uzavretá v kryte.

Hlavné svietidlo do kúpeľne

Dôležitý je výber hlavného stropného svietidla. Malo by rovnomerne osvetľovať celú miestnosť. Pri jeho kúpe myslite na to, že na jeho intenzitu vplýva aj farebnosť miestnosti. Svetlo sa bude odrážať od bielej alebo bledších farieb. Tie tmavé ho budú naopak pohlcovať. Dôležitá je tiež farba svetla. Pre príjemný pocit vo vašej kúpeľni zvoľte teplé biele svetlo. Kvôli bezpečnosti vo vašej kúpeľni musia byť kúpeľňové svietidlá vybavené dvojitou izoláciou. Tento fakt je veľmi dôležitý pre vysokú vlhkosť a často tiež teplotu vzduchu v kúpeľni.

Doplnkové kúpeľňové svietidlá

Doplnkové svietidlá by mali osvetľovať zrkadlo. Môžete tiež zvoliť doplnkové svietidlá do poličiek a skriniek. Svetlo v kúpeľni by nemalo byť ostré. Vyberajte svietidlá s krytom, ktorý zabezpečí rovnomerné rozptýlenie svetla. Ak je to vhodné, využite svetlo nástenných svietidiel. Konkrétny výber počtu a druhov lámp závisí od konkrétnych podmienok a veľkosti vašej kúpeľne.