Skip to main content
kupelna

Ako vybrať správny nábytok do kúpeľne

Pred výberom nábytku…

…nezabudnite zistiť rozmery Vašej kúpeľne a zvážiť rozmiestnenie nového nábytku. Otváranie či zatváranie skriniek, alebo vchod do sprchy či vane nebude pohodlný, pokiaľ budete sledovať každý centimeter priestoru.

Kúpeľňa je spravidla najmenšou miestnosťou v dome, ktorá v sebe ukrýva mnoho potrebných, či nepotrebných vecí každého člena rodiny.  Aby si v nej každý našiel svoje miesto, porozmýšľajte, ako vytvoriť čo najviac úložného priestoru.

Aby ste o pár rokov nemuseli investovať do nového nábytku, do kúpeľne odporúčame umiestniť len kúpeľňový nábytok, ktorý hravo znesie hromadu vody a vlhkosti.

Kúpelňa

Umývadlo

Dekorácie sú ľahko prehliadnuteľné, no štýlové umývadlo ohúri každého hosťa. Pri dizajne umývadla rozhodnite, v akom štýle sa bude niesť celá miestnosť. Ak je štýlom retro, zvoľte okrúhle, ak je kúpeľňa moderná, dokonalo zapadne hranaté.

Výber materiálu umývadla je na Vás. Zaujala Vás keramika, liaty mramor, alebo sklo? Z praktického hľadiska odporúčame keramiku, ktorá je tradíciou našich kúpeľní a ľahko sa zbaví každej nečistoty.

Okrem dizajnu je dôležité správne umiestnenie. Stále platí pravidlo, že 80 cm pred umývadlom je voľná plocha, ktorá zabezpečí pohodlie pri akejkoľvek činnosti pred zrkadlom.

Pokiaľ sa rozhodnete pre spojenie skrinky a umývadla, dbajte na ich vzájomnú kompatibilitu. V tomto prípade sa naozaj oplatí zvoliť set skrinky a umývadla.

NÁBYTOK DO KÚPEĽNE MASON

Nájdete ho na tomto odkaze.

kupelnovy nabytok

Úložný priestor

Predstaviteľmi úložného priestoru v kúpeľni sú skrinky. Voľba nízkej alebo vysokej je na Vás, pokiaľ to však priestor umožňuje, ideálna je kombinácia oboch. Nízku skrinku môžete umiestniť vedľa umývadla či toalety – nielen, že získate miesto na ukladanie, poslúži Vám aj ako pracovná plocha, či miesto na dekorácie, ktoré spríjemnia  chvíle v kúpeľni.

Svoje čaro má aj vysoká skrinka, ktorá je výbornou voľbou na ukladanie uterákov alebo koša na bielizeň. Vo Vašej kúpeľni môže byť dizajnovým kúskom, ktorý vyplní hluché miesto v priestore.

Doplnky

Zrkadlo v kúpeľni nesmie chýbať. Ak padne voľba na väčšie, alebo menšie, nezabudnite do jeho blízkosti umiestniť napríklad žiarovky, aby ste sa na seba pozerali v čo najlepšom svetle. Šikovne Vám poslúži skrinka nad umývadlom so zabudovaním osvetlením a zrkadlom, ktorá vyrieši všetky tri problémy za Vás a ponúkne ďalší ukladací priestor navyše.

Prehľad rôznych doplnkov pre vašu kúpeľňu nájde TU.