Skip to main content
moderne kupelne

Zaostrené na modernú kúpeľňu

Dôležitými prvkami pri zariaďovaní moderného interiéru je funkčnosť, vzdušnosť a dostatok priestoru. Ako dodržať tento trend pri zariaďovaní kúpeľne? A na čo ešte myslieť?

Farby a tvary v modernej kúpeľni

Trendom pri zariaďovaní modernej kúpeľne sú geometrické tvary a základné farby. Preferovanými materiálmi sú drevo, kameň a žula. Do kúpeľní si postupne nachádza cestu aj plast. Malý priestor, akým je kúpeľňa, neznesie priveľa farieb. Pri výbere materiálu a farebných odtieňov preto zvoľte dva základné odtiene. K nim vyberte maximálne jeden doplnkový. Použitie viacerých farieb miestnosť opticky preplní. Podlahu môžete zvoliť v neutrálnej farbe, alebo sa pustiť cestou kontrastu. Veľmi pekne pôsobí dlažba s drobným geometrickým vzorom. Kontrastné farby na podlahe modernú kúpeľňu oživia.

Nábytok do modernej kúpeľne

Pri výbere nábytku je potrebné skĺbiť dve požiadavky: zabezpečenie dostatočného úložného priestoru a zachovanie vzdušnosti miestnosti. Vyberte takú kúpeľňovú zostavu, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Najdôležitejšími kusmi nábytku sú skrinka pod umývadlo na odkladanie čistiacich prostriedkov a skrinka na toaletné potreby. Ak máte dostatočne veľkú kúpeľňu, zaobstarajte si aj praktický stolík. Tento kus nábytku oceníte pri kúpeli vo vani.

A čo zrkadlo a doplnky?

V modernej kúpeľni, pravdaže, nesmie chýbať zrkadlo. Na výber máte z masívnych veľkých zrkadiel, zrkadiel v ráme alebo zrkadiel v geometrických tvaroch. Môžete zvoliť aj viacero zrkadiel. Viac zrkadiel vytvorí v kúpeľni zaujímavý efekt. Okrem zrkadla dotvárajú dizajn miestnosti aj poličky, umiestnenie mydleničky, držiakov na uteráky a stojanu na zubné kefky. Dizajnovým kúskom sa môže stať aj kôš na bielizeň. Na trhu nájdete napríklad kôš na bielizeň, ktorý vám v kúpeľni poslúži zároveň ako taburet. Ak je vo vašej kúpeľni dostatok svetla, prineste do nej aj zeleň. Vhodnými druhmi sú napríklad paprade, orchidea, šáchor a potos, ktoré obľubujú teplo a vlhko.

Rôzny nábytok do kúpelne nájdete u predajcu TU.