Skip to main content
Kuchyna s ostrovčekom

Zariaďujeme kuchyňu s ostrovčekom

Kuchyňa s ostrovčekom je viac než moderným trendom. Ak máte kuchyňu prepojenú s obývacou izbou, estetickým spôsobom oddelí zónu určenú na varenie od oddychovej zóny. Viac o výhodách a možnostiach využitia kuchynského ostrovčeka sa dočítate v nasledujúcom článku.

Variabilita kuchynského ostrovčeka

Pri zariaďovaní kuchyne máte na výber z viacerých možností využitia kuchynského ostrovčeka. Môžete ho používať ako rozšírenie kuchynskej linky určenej na prípravu jedla alebo pečenie. Ostrovček môže mať zabudovaný kuchynský dres alebo aj varič, či gril. Ak bude kuchynský ostrovček slúžiť na varenie, nezabudnite na výkonný digestor na odsávanie pár.

Nespornou výhodou kuchyne s ostrovčekom je tiež úložný priestor, ktorý vďaka ostrovčeku získate. Poličky a skrinky vám poskytnú dostatok miesta na odloženie kuchynského riadu. Ak vám to priestor dovoľuje, postavte dva rady skriniek k sebe chrbtom. Okrem úložného priestoru navyše získate viac než veľkorysú pracovnú dosku.

Barový pult v kuchyni s ostrovčekom

Kuchynský ostrovček môžete skombinovať s barovým pultom a stoličkami. Barové sedenie navodzuje pocit neformálnosti. Zároveň tak spojíte priestor na sedenie s priestorom na prípravu jedla. Kuchyňa tak získa pre vašu rodinu nový spoločenský rozmer. Barový pult a stoličky sú určené na posedenie pri raňajkách alebo čaji. Pre spoločné stolovanie bude slúžiť jedálenský stôl so stoličkami. Ak nemáte dostatok priestoru na spojenie ostrovčeka s barovým pultom, môžete barové stoličky umiestniť priamo k ostrovčeku.

Osvetlenie v kuchyni s ostrovčekom

Pre osvetlenie pracovnej plochy ostrovčeka v kuchyni použite samostatný zdroj svetla. Ak naň dopadá dostatok svetla z hlavného osvetlenia miestnosti, môžete nad ostrovček zavesiť stojan na hrnce alebo iné kuchynské náradie. V kuchyni s ostrovčekom tiež pekne vynikne prepojenie ostrovčeka s jedálenským stolom. Pri väčšom počte ľudí ho môžete dokonca použiť aj na stolovanie. Stačí ak  k nemu pridáte vhodné jedálenské stoličky.

Rôzny druh nábytku a doplnkov do kuchyne nájde u predajcu TU.