Skip to main content
biela kuchyna

Biela farba vo vašej kuchyni

Biela farba sa hodí ku každému štýlu zariadenia. Práve preto ju dizajnéri často využívajú pri navrhovaní moderného aj klasického nábytku. Dnes sa spolu pozrieme na bielu farbu v kuchyni.

Biela kuchyňa

Biela farba pôsobí sviežo. Dodá vašej kuchyni elegantný vzhľad. Biela je vhodná do väčších ale aj menších priestorov. Malá kuchyňa sa bude vďaka nej zdať opticky priestrannejšou. Je správnou voľbou aj do miestnosti s nedostatkom prirodzeného svetla. Biela farba svetlo odráža a kuchyňu presvetlí.

Čisto biela alebo kombinácia farieb?

V súčasnosti sú v móde čisto biele kuchynské linky alebo kuchynské linky s kombináciou materiálov. Z materiálov sú trendom prírodné materiály ako drevo, kameň alebo žula. Ak sa obávate, že biela kuchynská linka bude príliš fádna, môžete ju skombinovať s inými farbami. Biela kuchyňa znesie kontrast sýtych farieb ale aj doladenie jemnejšími odtieňmi.

Matné alebo lesklé biele kuchyne?

Matný povrch kuchynskej linky sa ľahšie udržiava. Na matnom materiáli vidno špinu o niečo menej ako na lesklom. Lesklý povrch naproti matnému pôsobí luxusnejšie. Je však náročnejší na udržiavanie poriadku. Čo sa týka materiálu, biele kuchyne v matnom aj lesklom prevedení sa vyrábajú z masívu aj laminovanej drevotriesky.

A čo spotrebiče?

Do bielej kuchyne môžete zvoliť biele kuchynské spotrebiče. V bielej farbe môžete zakúpiť nielen chladničku, umývačku riadu a mikrovlnnú rúru. Dajú sa kúpiť tiež biele odsávače pár, varné dosky aj vstavané rúry. Ak sa vám to už zdá priveľa bielej, siahnite po striebornej farbe. Pre vytvorenie kontrastu môžete kúpiť čierne spotrebiče.

Farebné doplnky

Jednou z nesporných výhod bielej kuchyne je možnosť voľby doplnkov v ľubovoľnej farbe. Vďaka doplnkom nebude biela kuchyňa pôsobiť sterilne. Pri výbere doplnkov nezabudnite na vázu, obrázky na stenu alebo dekorácie na poličky. Vkusne pôsobiacim doplnkom sú sedáky na stoličky. Do kuchyne neodmysliteľne patria aj kvety alebo bylinky v črepníkoch.

Rôzny druh nábytku a doplnkov do kuchyne nájde u predajcu TU.