Skip to main content
Kuchynský stôl

Aký kuchynský stôl sa najlepšie hodí do vašej domácnosti

Výber správneho kuchynského stola môže byť namáhajúcim zážitok, najmä, ak neviete presne, čo hľadáte. Možnosti sú nekonečné a ak začneme nakupovať bez informácií, tak sa budeme spoliehať na úsudok predajcu. V minulosti bol výber kuchynského stola ľahkou úlohou. Vybrali ste sa do obchodu a priniesli si domov stôl, ktorý sa zmestil do vašej jedálne a vášho finančného rámca. Výber správnych stoličiek tiež nebol problémom, pretože tieto stoly sa už predávali v súpravách so stoličkami a nebolo na výber veľa možností.

Forma

Jedným z prvých rozhodnutí, ktoré musíte urobiť, je rozhodnúť sa pre tvar jedálenského stola, ktorý chcete kúpiť.

Klasické obdĺžnikové usporiadanie

Obdĺžnikový jedálenský stôl je zďaleka najobľúbenejším z mnohých možností. Poskytuje čisté a dobre definované rovné línie a zároveň bezchybne plní vaše potreby. Či už ide to skvelú rodinnú večeru alebo párty s priateľmi, takýto stôl je perfektným hostiteľom!

Okrúhle stoly: šetria priestor

Okrúhle a oválne kuchynské stoly sú obľúbené v malých jedálňach a apartmánoch. Okrúhle stoly tiež pomáhajú vytvárať oveľa intímnejšie prostredie a v priestore, v ktorom dominujú priame čiary, je zmena vytvorená obrysmi vítaná.

Aký je váš štýl?

Ak bývate v malom byte, sklenené a akrylové stoly môžu byť pre vás ideálne pre svoju veľkosť, a pre tých, ktorí častokrát organizujú večierky, je ideálnym riešením rozťahovací stôl. Najnovším trendom je teraz recyklovaný drevený stôl a so zvyšujúcim sa povedomím spotrebiteľov o životnom prostredí sa zdá byť logickou voľbou.

Veľkosť stola

Zlatým pravidlom je zabezpečiť, aby medzi stolom a nábytkom, ktorý príde do styku so stenou, bolo najmenej 100 – 120 cm. To poskytuje dostatok priestoru na chodenie okolo stola a zaisťuje, že ľudia sa môžu postaviť a sadnúť si bez toho, aby narážali do stoličiek.