Skip to main content
kuchyna

Ako zariadiť kuchyňu ?

Uvažujete o prerobení starej kuchyne, alebo túžite po novej? Kuchyňa je miestom, kde by sa mal každý člen rodiny cítiť dobre – nie nadarmo sa hovorí, že je srdcom domova. Okrem estetického ducha nesmieme zabúdať na praktického. Ako zariadiť kuchyňu býva ťažkou otázkou, preto Vám prinášame niekoľko typov, aby sa zariaďovanie nestalo zdrojom vrások na tvári.

Ako na kuchynskú linku?

Kuchynská linka je dominantou kuchyne. Jej zlý výber môže znepríjemniť každodenný chod kuchyne, preto k nemu pristupujte opatrne – linka bude Vašej rodine slúžiť dlhé roky.

Hlavné kritérium pre umiestnenie kuchynskej linky je rozmiestnenie prípojok na elektrinu, plyn a vodu.

Typ tvaru linky voľte podľa rozlohy a tvaru miestnosti, v ktorej bude umiestnená. Pokiaľ to priestor dovoľuje, rozhodnite sa pre linku tvaru L alebo U – poskytuje viac miesta pre spotrebiče.

Pracovná plocha linky by mala byť dostatočne veľká a výškovo prispôsobená pre osobu, ktorá pri nej bude stáť najčastejšie. Pri výške tiež nezabudnite na umiestnenie okenných parapetov.

Moderná kuchynská linka

Správna linka by mala byť odolná voči horúcim hrncom, krájaniu, nárazom a tiež ľahko umývateľná. Dbajte preto na výber správneho materiálu – najideálnejším je prírodný či umelý kameň, lisované drevo, nerez, laminát. Moderným prvkom je obyčajný betón.

Veríme, že v našej širokej ponuke kuchynských liniek si nájdete svojho favorita.

Osvetlenie pracovnej plochy je samozrejmosťou. Obohaťte kuchyňu bodovými svetlami či LED pásmi, ktoré sú efektné, praktické, a neskutočne in!

Aktuálnu ponuku kuchynských liniek nájdete u predajcu TU.

Miesto na všetko

Mnoho ľudí má problém s uskladňovaním všetkých potrebných vecí v kuchyni. Ak ste jedným z nich, nezúfajte! Máme pre Vás dokonalé riešenie v podobe štýlových komôd, praktických servírovacích vozíkov, či políc. Aby do Vašej kuchyne dokonale pasovali, ponúkame Vám ich v rôznych farbách, tvaroch, či materiáloch a samozrejme, v tej najlepšej kvalite.

Moderná kuchyna

Cenné rady na záver

  • Nemontujte kuchynskú linku skôr, ako ukončíte úpravu stien a podláh
  • Medzi skrinku pri stene a stenu je vhodné dať výplňovú lištu
  • Umývačku riadu umiestnite vedľa drezu, vyhnete sa zbytočne špinavej podlahe
  • Dbajte na bezpečnosť detí – na zásuvky a dvierka namontujte poistky

Veríme, že sme Vám pomohli a zariaďovanie kuchyne bude pre Vás zábavou. V prípade nejasností sa zastavte v najbližšej predajni, alebo využite našich online poradcov, ktorí Vám s radosťou pomôžu.