Skip to main content
nabytok do jedalne

Ako vybrať nábytok do jedálne

Pre príjemné posedenie nielen pri nedeľnom obede potrebujete kvalitný jedálenský stôl a stoličky. Pri ich kúpe máte na výber z dvoch základných variantov. Môžete zvoliť jedálenský set alebo kúpiť samostatne jedálenský stôl a stoličky. Poradíme vám, ako vyberať.

Jedálenský stôl

Podľa tvaru a veľkosti vašej jedálne môžete vybrať okrúhly, štvorcový alebo podlhovastý stôl. Okrúhle stoly sú vhodné do väčších miestností. Pre pohodlné sedenie štyroch ľudí potrebujete okrúhly jedálenský stôl s priemerom 100 cm. Do menšej miestnosti zvoľte štvorcový stôl, ktorý môžete v prípade potreby prisunúť k stene. Najčastejšou voľbou pri výbere jedálenského stola je podlhovastý stôl pre 4 alebo 6 osôb. Môžete ho voľne postaviť do priestoru alebo prisunúť k stene. Počet miest na sedenie sa odvíja od počtu osôb v domácnosti a prípadných hostí. Ak sa vám do jedálne nezmestí dostatočne veľký stôl, môžete kúpiť rozkladací.

Stoličky do jedálne

Pri výbere stoličiek prihliadajte predovšetkým na kvalitu materiálu. Najkvalitnejšie sú kovové a drevené jedálenské stoličky. Z oboch materiálov sa vyrábajú jedálenské stoličky v módnom aj tradičnom štýle. Pre oživenie vašej jedálne ich môžete vybaviť farebnými podsedákmi. V poslednej dobe si získavajú zvýšenú obľubu aj plastové stoličky. Ich výhodou je najmä ľahká manipulácia a pekný, moderný vzhľad.

Jedálenské sety

Výhodou jedálenského setu je zladenie jednotlivých prvkov dizajnu stola a stoličiek. Na výber máte z kombinácií jedálenský stôl a stoličky, stôl a lavice alebo jedálenský set s rohovou lavicou a stoličkami. Posledná voľba je vhodná pre menšie jedálne. Ponúka viac miesta na sedenie, pričom šetrí priestor. Kombinácia stôl a stoličky je vhodná pre väčšiu jedáleň. Do užšej jedálne môžete vybrať netradičné riešenie v podobe stola s voľne stojacimi lavicami na sedenie. Celá miestnosť tak bude pôsobiť priestrannejšie.

Nábytok do kuchyne a rôzne doplnky nájdete u predajcu TU.