Skip to main content
kozena sedacia suprava

Prečo si vybrať koženú sedaciu súpravu?

Koža je obľúbeným prírodným materiálom. Nosíme kožené topánky, obliekame si kožené bundy, ženy obľubujú kožené kabelky. V neposlednom rade sa radi posadíme na kvalitnú koženú sedačku.

Výhody koženej sedacej súpravy

Kožená sedacia súprava pôsobí v miestnosti luxusne. Poskytne vám nenapodobiteľný pocit komfortu. A má aj iné výhody:

  • Pravá koža je pohodlná a príjemná na dotyk.
  • Na koženej sedacej súprave sa ani počas teplých dní nemusíte báť, že sa pri sedení budete viac potiť. Je totiž prirodzene vzdušná.
  • Kožená sedačka je vhodným riešením aj pre alergikov. Nezachytávajú sa na nej roztoče ani prachové častice.
  • Pravá koža je nie len kvalitným ale aj nadčasovým materiálom.
  • Kožené sedačky sa vyznačujú dlhou životnosťou.

Starostlivosť o koženú sedaciu súpravu

Aby si koža zachovala pružnosť a odolnosť, je potrebné sa o ňu starať. Pri správnej starostlivosti získa pravá koža vekom na kráse. Je odolná voči oderu a nepraská. Povrch sedačky jeden krát týždenne povysávajte s jemným nástavcom. Aby ste zotreli drobné čiastočky prachu a nečistoty, používajte handričku navlhčenú v čistej vode. Kráse koženého povrchu môžu uškodiť mastné škvrny. Tento druh znečistenia je preto potrebné rýchlo vyčistiť, aby sa mastnota nevpila do materiálu. Jeden krát do roka je potrebné kožu naimpregnovať špeciálnym prostriedkom na starostlivosť o kožu.

Luxus vo vašej obývačke

Ak si kúpite koženú sedaciu súpravu, potrebujete tento fakt zohľadniť aj pri výbere ostatného nábytku. Ku koženej sedačke iste nekupujte lacné kúsky. Aby miestnosť pôsobila ako jednoliaty celok, zvoľte nábytok z masívneho dreva alebo kvalitnej laminovanej drevotriesky. Vhodnými doplnkovými materiálmi sú aj imitácie mramoru, kameňa a sklo. Ak potrebujete viac miesta na sedenie, prikúpte ku koženej sedacej súprave aj kožený taburet. Nezabudnite na podlahu a steny. Krása vašej koženej sedačky ešte viac vynikne, ak k nej položíte kusový koberec. Na stenu zaveste originálny obraz alebo dizajnové zrkadlo.

Ponuku kožených sedačiek nájdete u predajcu TU.