Skip to main content
kožená sedacia súprava

Doprajte si luxus v podobe koženej sedačky

Milujete kvalitné veci? Potom kožená sedačka bude pre vás to pravé. Koža dodáva sedačke nenapodobiteľný dizajn, ktorý vynikne v každej miestnosti. Vaša obývačka bude vďaka nej pôsobiť luxusným dojmom.

Prečo práve kožená sedacia súprava

Kožená sedacia súprava ponúka nadčasový dizajn. Okrem toho je príjemná na dotyk a príjemne vonia. Aby ste dotvorili celkový estetický vzhľad obývacej izby, môžete si k sedačke dokúpiť aj kožené kreslo alebo taburet.

Materiál koženej sedacej súpravy

Kožené sedačky sa vyrábajú z kože alebo ekokože:

Koža

Kvalitné kožené sedačky sa vyrábajú z hovädzej kože. Je to pevný a trváci materiál. Pri správnom zaobchádzaní vám vydrží mnoho rokov. Nemusíte sa tiež báť, že sa počas horúcich dní budete na koženom povrchu viac potiť. Pravá koža je príjemná na dotyk a nie je náročná na čistenie. Škvrny, hlavne tie mastné, však treba odstrániť rýchlo, aby sa do kože nevpili.

Ekokoža

Ekokoža je na pohľad takmer na nerozoznanie od kože. Vyrába sa z umelého materiálu. Spodnú vrstvu ekokože tvorí bavlna. Na nej sa nachádza vrstva z polyuretánu. Ekokoža je vhodným riešením pre alergikov. Nezachytávajú sa na nej zvieracie chlpy, prach ani roztoče. Tento materiál je odolný voči oderu, príjemný a vzdušný. Medzi jeho výhody patrí tiež ľahké čistenie.

Ako sa starať o koženú sedaciu súpravu

Životnosť koženej sedačky predĺžite správnou starostlivosťou. Starostlivosť o kožu a ekokožu si vyžaduje hlavne utieranie od prachu a občasnú impregnáciu. Na čistenie používajte len prostriedky na to určené. Bežné čistiace prostriedky by ju mohli vysušiť a poškodiť. Vodu a vyliate tekutiny neutierajte, ale vysajte priložením handričky alebo špongie. Na čistenie nepoužívajte kefu. Vhodnejším riešením je jemná handrička. Tieto materiály tiež nie je vhodné vystavovať dlhodobému pôsobeniu priamych slnečných lúčov a teplotám nad 25°.

Ponuku kožených sedacích súprav nájdete u predajcu TU.