Skip to main content
dievcenska detska izba

Dievčenská detská izba? Poradíme Vám!

Zariadenie detskej izby odzrkadľuje to, kto v nej býva. Aby ste pri zariaďovaní izby pre vašu dcéru na nič nezabudli, prinášame vám niekoľko nápadov, ktoré môžete využiť.

Aké farby zvoliť

Dievčenská detská izba si pýta dievčenské farby. Ak sa bojíte, že to preženiete s ružovou, vyberte iné farby. Dievčatám sa páčia žltá, červená, fialová, zelená aj modrá. Pri maľovaní stien siahnite po neutrálnejších odtieňoch a bielej farbe. Sýtejšie farby zvoľte ako doplnkové. Hodia sa len na vymaľovanie časti priestoru. Dievčatá ocenia aj dekorácie na stenách. Vhodným riešením sú fototapety s detskými motívmi. Farbami môžu žiariť tiež textilné doplnky a koberec.

Aký nábytok do dievčenskej izby

Do detskej izby pre dievča vyberte nábytok vo vhodných farbách. Ak nechcete po čase nábytok meniť, vyberte neutrálne odtiene. Väčšie dievčatá často zmenia svoj farebný vkus a tradičné dievčenské farby vymenia za iné. Čo sa týka jednotlivých kusov nábytku, v dievčenskej detskej izbe by nemal chýbať menší šatník, písací stôl so stoličkou a samozrejme posteľ. Ak vám to priestor dovolí, kúpte aj pohovku. Tento kus nábytku ocenia najmä väčšie dievčatá. Ak má vaša dcéra často návštevy aj na prespanie, vyberte model, ktorý sa dá rozložiť.

Nešetrite doplnkami

V dievčenskej detskej izbe nesmú chýbať doplnky. Dievčatá milujú pestrosť. Nezabudnite preto na rôzne obrázky, rámiky na fotografie a poličky na dekorácie. Využiť môžete aj úložné plátenné koše alebo závesné textilné organizéry. Stále obľúbeným doplnkom sú sedacie vaky alebo závesné kreslá. Z textilných doplnkov vyberte záclony, farebné vankúše a pekný kusový koberec. Ak je už vaša dcéra väčšia, možno ju poteší aj zrkadlo. Menšie deti poteší stan pre princeznú alebo malá kuchynka.

Ponuku rôzneho nábytku do detskej izby môžete nájsť u predajcu TU.