Skip to main content
dievcenska detska izba

Ako zariadiť detskú izbu pre dievča

Dievčenská izba je špecifickou miestnosťou v byte. Jej čaro vytvoríte vhodnou kombináciou farieb nábytku a doplnkov. Poradíme vám, ako postupovať, aby sa vašej princeznej jej malé kráľovstvo páčilo.

Farby v dievčenskej izbe

Pri voľbe farieb stien a nábytku do izby pre dievča nemusíte zostať len pri ružovej. Môžete zvoliť fialovú, zelenú, žltú a dokonca aj kombinácie s modrou. Na steny vyberte jemnejšie a neutrálnejšie odtiene. Sýtejšie farby lepšie vyniknú na textilných doplnkoch alebo koberci. O konečnom výbere farieb sa nezabudnite poradiť so svojou dcérou.

Nábytok do dievčenskej detskej izby

Pri kúpe nábytku máte na výber z dvoch možností. Buď vyberiete zariadenie, ktoré budete musieť po čase vymeniť, alebo nábytok, ktorý bude s vašou dcérou „rásť“. Ak chcete po niekoľkých rokoch izbu znovu zariaďovať, vyberte nábytok pre menšie deti. Na trhu nájdete bohatú ponuku detských stolíkov a stoličiek, regálov na odkladanie vecí s veselými motívmi alebo postele so šmykľavkou.

Finančne výhodnejším riešením je kúpiť nábytok, ktorý nebudete musieť vymieňať. Vyberte z ponuky zostáv do detskej izby s vhodnou farebnou kombináciou. Pri kúpe nábytku myslite predovšetkým na kvalitný spánok pre vaše dieťa. Posteľ vyberajte nie len podľa dizajnu. Mala by byť vyrobená z kvalitných materiálov. Ďalším kusom nábytku, ktorý by v izbe nemal chýbať, je písací stôl. K stolu pridajte vhodnú stoličku.

Doplnky, ktoré dotvárajú dievčenskú izbu

V dievčenskej izbe by nemali chýbať doplnky. Začnite záclonami a závesmi. Ku nim pridajte koberec a vankúše. Ak chcete dosiahnuť jednoliaty dizajn miestnosti, vyberte tiež obrázky alebo rámiky na fotografie v rovnakej farbe. Pre menšie deti budete potrebovať aj odkladací priestor na hračky. Na tento účel výborne poslúžia rôznofarebné úložné boxy na hračky. Dievčatá ocenia, keď v izbe ponecháte priestor tiež na malý kuchynský kútik alebo stan pre princeznú.

Ponuku rôzneho nábytku do detskej izby môžete nájsť u predajcu TU.